O vhodnosti termínu uprostřed dlouhé zimní pauzy, kdy je na fotbalové dění minimální pomyšlení, lze diskutovat. Termín konání rozhodl Fotbalový svaz České republiky, jehož úmyslem je sjednotit volby okresní, krajské a celostátní do stejného roku.

„Toto nařízení jsme museli splnit," uvedl dosluhující předseda František Běhounek, jenž byl zároveň kluby navržen vedle Blažeje jako druhý kandidát na předsedu.

Možnosti vést svaz nadále, se ale zřekl ve prospěch nastupujícího mládí. Sám zůstal sekretářem svazu a také členem výkonného výboru, který posléze tajně volili delegáti klubů. 

Na kandidátce bylo devět jmen, přičemž povinnosti voličů bylo minimálně jedno vyškrtnout, jinak byl lístek neplatný. Po sečtení hlasů vyšlo najevo, že zvolená osmička obdržela takřka sto procent hlasů.

Velký problém jsou v klubech finance. I na to přišla řeč. Loni obdržel okresní svaz dotaci 270 132 korun pro oddíly, které se včas zaregistrovaly do FAČR. Oddíly, jež tak učinily později, obdrží finance začátkem letošního roku. „Věřím, že peníze přijdou včas," poznamenal Běhounek. 

Schůzi musela podle nového nařízení FAČR řídit nezávislá osoba. Výkonný výbor tím pověřil předsedu Sokola Jedomělice Josefa Nedvěda.

Co důležitého na shromáždění klubů bylo ještě řečeno?

Elektronickou poštu už má každý oddíl, včetně poslední černé ovce – SK Třebichovice. Fotbalové kluby na Kladensku měly v srpnu 2012 3623 členů FAČR, zatímco k 15. lednu 2013 to bylo už 4170.

Pokud nebudou mít oddíly vyměněny registrační průkazy, nebudou moci hráči na jaře nastoupit.
Členské příspěvky  FAČR musí být uhrazeny do konce února 2013. Ti, kdo je neuhradí, budou ze svazu vyškrtnuti.Pokud to bude hráč, nesmí logicky nastoupit do utkání.

Okresní svaz musí do konce března najít nové sídlo, poněvadž zimní stadion podstoupí rekonstrukci. Nová adresa je prvním těžkým úkolem předsedy, jenž si vzal na závěr slovo.

„Děkuji za důvěru ve mně a novému výkonnému výboru. Nebudu vás zatěžovat projevem, protože chci, aby za mne mluvily činy a ne slova," řekl s tím, že chce udělat maximum pro zatraktivnění soutěží. Jedním z prvních kroků budou plně funkční webová stránky OFS, které budou oficiálním zpravodajem.

Ve výkonném výboru zůstali: Ivo Janoušek (disciplinární komise), Petr Slánský (ekonom), František Běhounek (sekretář), Lukáš Prach (komise mládeže), nově zvoleni byli: Petr Blažej (předseda VV), Adam Kindl (místopředseda), Jiří Adam (komise rozhodčích), Martin Cílek (člen VV pro Slánsko) a Luděk Podraský (sportovně-technická komise).
Revizní komisi OFS Kladno tvoří: předseda Jindřich Chocholatý, místopředseda Zdeněk Hořejší a člen František Červenka. 

Z 58 fotbalových klubů vyslalo na volební schůzi své zástupce 47. Omluvily se:  Knovíz, Stochov, Vinařice a Koleč. Bez omluvy se nedostavili zástupci Buštěhradu, Dřetovic, Lidic, Olovnice, Otvovic, Slatiny a Zichovce. ⋌