Kladenští hráči mají po výhře nad Žižkovem pevnější půdu pod nohama. Určitě víc, než jejich soupeř, který po šťavnatých sezonách začal mizerně. Má pouhý bod. „Samozřejmě se toho dá využít. Atmosféra v jejich kabině nebude ideální, ale přesto je to pořád výborný mančaft. Mohli mít také trochu smůlu, že nemají bodů víc. O to nahecovanější teď budou, aby to napravili. Bude to hodně těžký zápas,“ očekává záložník SK Marcel Gecov.
V podobném duchu hovořila letní posila Boleslavi, kovaný Kladeňák Václav Kalina. „Nikomu to nepřidá, když je po dvou kolech dole. V týmu je dost nových hráčů, takže si to časem sedne. Po remíze v Jablonci je nálada lepší. Teď chceme první výhru,“ tvrdí bývalý miláček kladenského publika. A zda bude proti ´svým´ hrát? „ Doufám, že ano. Není to ale jisté. Udělali bod beze mě a nevím, zda trenér sestavu změní. Určitě to nebude jednoduchý zápas. Viděl jsem Kladno na Slavii, kde dobře bránilo a mělo i šance.“ Boleslavští kormidelníci prý viděli SK dvakrát v akci, tudíž z Kaliny rozumy netahali.
„Jedna laštovička jaro nedělá,“ říká kladenský lodivod Šilhavý maje na mysli výhru na Žižkovem, jenž v prvním kole senzačně vyhrál právě v Boleslavi. O síle soupeře nepochybuje ani přes jeho nedobrý start do sezony. „Určitě budeme hráče připravovat na to, že tam bude obrovský tlak. Ať už atmosféry nebo soupeře. Nesmíme podlehnout nějakému strachu, bázlivosti. Pokud bychom chtěli jenom bránit a báli se hrát dopředu, byla by to naše smrt,“ míní Šilhavý, jenž stále považuje domácí za favorita utkání.
Věří však, že SK uspěje. „Dosud v každém utkání jsme si dokázali vypracovat brankové příležitosti a věřím, že se nám to povede i teď. A pokud by se nám podařilo vstřelit branku. Co víc si přát.“ Snad jen to, aby jeho svěřenci nepodlehli tlaku a zachovali v každém případě chladnou hlavu. „Řekli jsme si tohle už před sezonou, ale bohužel na Slavii se nechal zbytečně vyloučit Farbák. Opět jsme to probírali. Snad kluci nejsou tak hloupí, abychom se oslabovali tímto způsobem,“ uzavírá Šilhavý.
V loňské sezoně Kladno boleslavského gólmana nepřekonalo ani jednou. Venku prohrálo 0:2. Doma remizovalo 0:0, právě zmíněný Kalina však měl na noze tři vyložené šance.