„Je v našich silách vyhrát. Prohru v Knovízi přičítám silnému soupeři a faktu, že někteří naši hráči byli po svatbě. Našemu kombinačnímu fotbalu navíc nevyhovovalo úzké hřiště. Na Kročehlavy bychom měli být kompletní, až na brankáře Macíka, který brzy začne s tréninkem. Herink ho ale zatím velmi dobře zastupuje. Určitě je v našich silách vyhrát,“ řekl trenér Slovanu Tomáš Černý.
Už s tvůrcem hry Markem Křížem prohrály doma Kročehlavy s Hostouní. „Po špatném začátku musíme bodovat. Chceme minimálně bod,“ řekl trenér Kročehlav Petr Hamouz a připomněl, že poslední vzájemná utkání byla dost nervózní. To se týkalo i zimního přáteláku! Také hosté budou kompletní, tedy i s Pavlem Rolným, jenž v sobotu nastoupil do druhého poločasu.
Zajímavé bude také sledovat, jak si se soupeři poradí dva největší favorité. Vedoucí Doksy čeká první větší zatěžkávací zkouška v Libušině (11.), druhá Hostouň hostí nováčka z Otvovic (9.), jenž v sobotu porazil silnou Hřebeč (8.).
Dokeští stále drží čisté konto, exligový gólman Josef Zlata, jenž se v létě z trenérské lavičky vrátil zpět mezi tři tyče, ale tentokrát bude chybět, je na dovolené. Nahradí ho dokeská legenda Miroslav Pelc. Hosté se budou muset vypořádat i s absencí špílmachra Junka, který má prvoligový futsalový mistrák. „Dostanou na frak,“ sebevědomě prohlásil krajní obránce Libušín Ondřej Špalek, nehledě nato, že jeho tým dosud jen třikrát skóroval.
V dalších zápasech bude zajímavé, jak se vypořádá Knovíz (5.) s drny a na Slavoji (13.) a zda domácí získají první bodový zápis nebo ne. To platí také u posledního Nova, které se před sezonou rozloučilo s trenérem Končelem a tím zřejmě i se slibnou formou. Teď zajíždí do Tuchlovic (12.). Ač tomu postavení v tabulce neodpovídá tak v posledním utkání je Hřebeč (8.) favoritem v souboji se Pchery (4.).