V 5. kole na hřišti rezervy Uhů zaperlilo béčko. Postavilo hráče a přitom ho nemělo na seznamu. Místo prvního bodu za remízu 2:2 si připsalo prohru 0:3. Druhý případ se stal v posledním podzimním kole. Třebichovický A tým v něm hostil favorizované Tuřany B, které v předešlých dvou sezonách soutěž vyhrály a také do Třebichovic přijely v pozici lídra tabulky. Zde však tvrdě narazily, protože podlehly 0:4.
Velký podíl na tom měl mladý brankář domácích lapivší hostům dvě desítky. Jeho skvělý výkon se ale nakonec stal Třebichovickým osudný. „První penaltu chytil Pospíšilovi, který byl zvědavý na jeho jméno. Tím se na nesrovnalost přišlo,“ prozradil trenér hostů Miroslav Chába. Po nahlédnutí do zápisu Tuřanští s překvapením zjistili, že je v něm uveden gólman, jenž překročil čtyřicítku! S žádostí o prokázání totožnosti u rozhodčího sice uspěli, ten však u domácích nepochodil. Jejich kapitán do zápisu uvedl, že hráč již není v areálu ani v kabinách (ty jsou vzdálené cca 300 m od hřiště, pozn. redakce)!
„Dokud není zápis podepsán oběma kapitány, musí být hráč k dispozici pro kontrolu totožnosti,“ řekl sekretář OFS Kladno Jaroslav Mudra. Sportovně–technická komise OFS tudíž potrestala domácí klub kontumační porážkou a zmíněnou pokutou. Bez trestu nevyvázli ani kapitán Martin Formánek a vedoucí mužstva Václav Šafránek. Jak jsme již uvedli, oba nesmí vykonávat funkci do 30. června 2008.
Podobný případ se na podzim odehrál ve stejné skupině nejnižší soutěže. Klobuky v 7. kole přivítaly Jedomělice, jež ve druhé půli vedly už 3:0 (nakonec 3:2). Až v tu dobu se domácí začali zajímat o hráče, jenž byl podle jejich mínění v trestu a hrál na jiné jméno. Než mohlo ale dojít ke konfrontaci, nechal se dotyčný vystřídat a odjel ještě před skončením utkání. Ani tentokrát nemohlo dojít ke kontrole totožnosti, takže verdikt STK byl stejný jako v předešlém případě.