První Hostouň čeká domácí souboj s Tuchlovicemi B (8.) a jelikož soupeřovo áčko končí I. A třídu v sobotu, dá se předpokládat, že na hřiště lídra přijede notně posílené. Pokud to ovšem Tuchlovičtí nepřeženou s rozlučkou. V každém případě se bude pod vedením soudce Hamzy hrát šlágr kola.

Druhá Hřebeč by překvapení brala všemi deseti. Bylo by jí ale k ničemu, kdyby doma neporazila Pchery. Ani ji ale nečeká žádné snadné sousto. Naopak, bude těžko stravitelné, protože se střetnou dva týmy, které mají v posledních kolech jednu z nejlepších bilancí! Domácí mají za sebou čtyři výhry, jejich soupeř tři. Bude to zároveň duel dvou střelců Čápa (11) a Ráce (12). Ostřížím zrakem bude nad utkání dohlížet sám rozhodcovský boss Hes.

Přímý souboj o třetí místo se odehraje ve Velvarech, které však nemohou počítat s pomocí áčkařů. Žehrovičtí tudíž mají šanci. Podmínkou ale je, aby na hřiště čtvrtého celku tabulky odcestovali se solidní sestavou neporušenou tolika absencemi jako v posledních kolech, kdy dvakrát podlehli 0:1.

Knovíz (6.) hostí předposlední Spartu, jež je jedním z adeptů na 14. příčku. Jasnými favority jsou ale domácí, kteří však na své horké půdě na podzim ztrácejí víc než je zvykem. A co kdyby se ještě k tomu na ně vyspal jejich bývalý střelec Soukup!

Sedmý Libušín jede na hřiště nejlepšího z kvarteta kladenských celků – až devátých Kročehlav! Forma obou soupeřů je na hony vzdálená té ze začátku sezony. Domácí se ale před svého soka neprotlačí ani kdyby vyhráli. To hosté by si mohli polepšit až na páté místo.

Kladenské derby proti sobě svede týmy, které mohou jen vzpomínat na mnohem slavnější minulost. Ta současnost je dost děsivá, protože jak desáté Novo tak jedenáctý Slovan si mohou o nějaké bodové sérii nechat jenom zdát. Domácí jsou a svém hřišti druzí nejhorší, hosté venku vytěžili jen bod.

Jedním z nejzajímavějších zápasů závěrečného podzimního kola by mohl být ten, v němž poslední Otvovice přivítají dvanácté Velké Přítočno. Domácí sami přiznávají, že to pro ně bude utkání podzimu. Pokud ho totiž nezvládnou, budou ztrácet na soupeře sedm bodů, a to by před jarními odvetami znamenalo, že nic jiného než zoufalý boj o záchranu. Podobně to cítí i jejich soupeř, jenž v případě porážky mohl vymezit rozdíl mezi posledním triem na tři body. Důležitý souboj, v němž by nemusela být nouze o emoce, byl svěřen do rukou mladičkého rozhodčího Kindla.