Trenéra Jaroslav Drbala potěšily výkony posil – útočníka Kovaříka a stopera R. Škváry, stejně jako harcovníka Herbersteina a gólmana Čížka. V sobotu se ale bude muset obejít bez služeb Pihrta, jenž si ve Hřebči zlomil kotník. Zdravotní potíže má i další středový hráč, Duda. „Na našem malém hřišti je ale všechno možné. Určitě to bude zajímavé utkání,“ prohlásil Drbal, jenž si uvědomuje, že má sice kvalitní, avšak úzký a dost starý kádr, který hodlá průběžně doplňovat mladými kluky z béčka.

Zkušeným hráčům by podle trenéra Hostouně Zdeňka Mužíka mělo menší hřiště vyhovovat. Nový kormidelník hostů neponechává nic náhodě a s knovízským trávníkem se zajel osobně seznámit. Dvacet let svého fotbalového života spojil s Viktorií Žižkov, kde kopal třetí ligu. Mimo jiné pak sezonu dělal manažera v Cholupicích a pět let v divizních Klatovech. Momentálně je sekretářem ženské sekce ČMFS a technickým vedoucím týmu do 17 let. Před definitivním příchodem na hostouňskou lavičku se na podzim obeznamoval s úrovní okresní přeboru Kladenska.

„Na tuto třídu jsou tady šikovní hráči. Viděl jsem několik zápasů a myslím, že soutěž je hodně kvalitní,“ řekl 44letý kouč, jenž sledoval i sobotního soupeře. „Viděl jsem ho v akci a mám také dost informací od známých. To se týká i dalších našich soupeřů. Vím, že je tam menší hřiště, kde to bude hodně o soubojích. Pro zkušené domácí fotbalisty je jeho znalost výhodou. My se s tím musíme vyrovnat,“ řekl Mužík, jenž v kádru během zimy přivítal zkušeného gólmana Doušu, důrazného a urostlého záložníka Vokurku a dorostence Hlavu se Sajdlem. V úvodním jarním kole porazila Hostouň poslední Slavoj 3:1.

V dalších zápasech bude zajímavé sledovat, jak se povede kladenské Spartě (25) na trávníku vysoce favorizovaných Doks (28), Novo (13) bude až v neděli odpoledne bude hostit Žehrovické (20) a bude doufat, že už nastoupí Moc. V kladenském derby zajíždí Slovan (27) na škváru Slavoje (3), jenž v Hostouni odvedl fyzicky obdivuhodný výkon. Nenápadným Kročehlavům (26), které naposledy vyprášily libušínský kožich, se postaví Hřebeč (17). Otvovice (22) budou favority v souboji s Libušínem (17) a nakonec Pchery, které už šest kol nevyhrály, hostí béčko Tuchlovic. (jin))