PROHLÉDNĚTE SI VIDEO Z UTKÁNÍ!

Pokud to v první půli před některou z branek hořelo, tak to bylo před domácí. Poločasové těsné vedení Kladna bylo z pohledu počtu šancí ještě milosrdné. Do černého mířil jen Šilhan (25.).

„Drsek poslal míč do ulice Hajníkovi, ten ho dal pod sebe a já to trefil levačkou, i když ne ideálně,“ popsal podhrotový útočník svoji pátou trefu. Sigma byla vývojem zaskočena a do pauzy se nezmohla na kloudné ohrožení branky.

Ve druhé půli Beneš ve 48. minutě po rohu prodloužil míč do olomouckého Ordoše, od kterého se dostal za Drobiszova záda – 0:2! „Hrudí to ale první tečoval Drsek,“ upřesnil Šilhan.

Hanácké naděje dostaly další ránu v 71. minutě. Drobisz vyběhl zmařit brejk, míč ale napálil jen do Barteka, pro nějž nebyl problém svým premiérovým gólem za kladno upravit na 0:3.

Slabou náplastí na bol domácích fanoušků bylo Ordošovo snížení (74.). Dvě minuty před koncem chyboval brankář Pavlík, ale opět Ordoš drama odmítl.

„Celý týden bylo z kluků cítit, že chtějí napravit nezdar s Jabloncem,“ řekl trenér Kladna Martin Hřídel a dodal: „Snažím se být při zemi, ale zasloužili jsme si vyhrát tři nula, takový byl rozdíl.“ Vyplatily se mu zásahy do sestavy. Například výborně zahrál na nezvyklém levém kraji zálohy Hajník. „Oznámil nám, že je i kvalitní záložník,“ konstatoval.

Domácí kouč Zdeněk Psotka výkon svého týmu těžce nesl. „Oproti utkání Boleslaví jsme měli obrovský rozdíl v individuálních výkonech. A to u většiny hráčů na hřišti. Řekli jsme si, že se musíme soupeři vyrovnat v osobních soubojích a to tam nebylo,“ zlobil se. O kvalitní výkonu hostů nezavadil ani slovem. Jen prohlásil: „Překvapili nás tím, že hráli aktivně.“

Olomouc - Kladno 1:3 (0:1)
Branka: 74. Ordoš – 25. Šilhan, 48. vlastní, 71. Bartek. Rozhodčí: Kocián – Teuber, Štěrba. ŽK: Heidenreich – Bartoš, Szabo, Strnad, Procházka. Diváci: 3610.
SK Sigma: Drobisz – Nuc, Hudec, Škerle (46. Šuškavčevič), Heidenreich – Melinho, Kaščák, Kobylík – Štěpán (67. Hubník), Ordoš, Toleski (46. Hořava). Trenér Zdeněk Psotka.
SK Kladno: Pavlík – Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka – Bartek (90. Dubský), Szabo (85. Gross), Strnad, Hajník – Klinka (87. Holub), Šilhan. Trenér Martin Hřídel.