Olomouckou Sigmu ctí skvělý závěr podzimu a také tažení pohárem, v němž zatím třikrát vyhrála a jednou remizovala.

Trenér Kladna Martin Hřídel naznačil, jak by měla vypadat sestava na sobotní duel, jasno má i o nedělní, která bude hrát o umístění. O jménech ale příliš hovořit nechtěl. „Naším záměrem je, aby sestavy byly z našeho pohledu kvalitativně vyrovnané a hráči měli i podobnou zátěž.“

K sobotnímu složení trenér řekl: „Připouštím, že se budeme spoléhat na kvalitně pracující defenzivu s Ličkou na postu defenzivního záložníka. Strnad totiž společně s Mašanským jsou jedinými, kdo nejsou zcela v pořádku.“

Poprvé za Kladno by mohl nastoupit střední záložník David Zoubek a příležitost zřejmě dostane také další z posil, krajní záložník Jan Novotný.

V neděli prý nastoupí na kraji obrany Lukáš Hanjík, jenž vrací z teplického testu. „Je to pro něj škoda. Přáli jsme mu to za jeho poctivost a píli,“ konstatoval Hřídel, jenž se bude na jaře muset nejspíš obejít i bez Tomáše Zoubeleho.

Toho si Severočeši nechali. Ač má v Kladně ještě půl roku hostovat, vyšlo SK v rámci dobrých vztahů Teplickým vstříc. „Z teplických zdrojů víme, že by mohl nastupovat, tak proč mu bránit třeba v zisku titulu. Pro nás je odměna, že hráč, který nebyl v kurzu, teď je,“ uvedl Hřídel.