Tuchlovice vedené novým trenérem Ivanem Novákem, ještě lepí sestavu a některé zkušené hráče museli zastoupit mladíci nebo kluci z béčka – Ježek, Malák, Čižinský, Starenko nebo Hodan. I tak začali domácí sympaticky a pět minut jezdili jako motorové myšky. Na tradičně lehce rezavém trávníku v Srbech, které se staly křižovatkou různých sportovců (kolaři a skejťáci se tu mísí s fotbalisty), však brzy převzal aktivitu favorit. Hráči Tatranu měli i dost šancí. Góly dával však jen zmíněný Omovie. První po rohu, který Kučera kopl na přední tyč, odkud ho Vecka šikovně hodil na zadní, kde Omovie doklepl.

U zrodu druhé trefy stál centr rakovnické posily ze Lhoty Radka Neumana. Někdejší hráč Kladna si ještě chce vyzkoušet vyšší fotbal a s Tuchlovicemi se mu dařilo. Jeho míč nechal Nesládek stojící v ofsajdu být, ale Omovie se ho ujal a sólo proměnil – 0:2. A to měla tři šance ještě další posila hostů Čech, ten dorazil z SK Rakovník. A také se zapsal bezvadně.

Po pauze Tuchlovice, jimž citelně schází uprostřed placu Pudil (zkouší ho Kladno), zatlačily na pilu, ale presink brzy opustily. Šance zase počítali spíš hosté, jenže dvakrát Nesládek, Dolák ani Kučera neuspěli.

A tak mohli skórovat také domácí, jenže Brnovjáka při sólu vystál brankář Kabela, který byl následně po rohu už překonán, ovšem na čáře ho zastoupil Kučera.

Závěr už zase patřil Tatranu. Čech nádherně oslovil Vránu, jehož zpětnou přihrávku uklidil Kučera – 0:3. A nakonec Omovie dovršil hattrick poté, co se přesně centr povedl Vránovi na Doláka a jeho přihrávku Kingsley sice netrefil ideálně, ale koníčkem nakonec do sítě přece jen zaplula.

„Nula čtyři je trochu moc, ale jsme na začátku přípravy a na některých klucích bylo vidět, že jim zkušenosti schází. Jiní, jako třeba Jarda Tirol, byli na trávníku poprvé. Budeme lepší,“ slíbil předseda Tuchlovic Josef Bešta.

Hostující sekretář David Svoboda pochválil tým za výborný výkon. „Byli jsme hodně dobří vzadu, kde nováček Neuman neprohrál jediný souboj. A nakonec jsme dali i dost branek. Dukla to sice nebyla, ale pro nás šlo o výbornou přípravu na pěkném hřišti, navíc soupeř hrál jen fotbal a nedošlo k žádným excesům,“ těšilo Svobodu.

Tuchlovice – Tatran Rakovník 0:4 (0:2). Branky: Omovie 3, Kučera.

Tn. Rakovník: Žulevič (46. Kabele) – Borák (65. Dolák), Vecka, Neuman, Vrána (46. Rothe) – Čech, Hrobník (72. Vrána) – Dolák (46. Věchtík), Kučera, Omovie – Nesládek.