SK Kladno - Viktoria Žižkov 0:0,na penalty 4:2

Zápas sice začal mírnou převahou Žižkova, ale už v 11. minutě zahrozilo vážně Kladno. Mašanský se dostal až před brankáře Bartalského, přeloboval ho, ale s ním i celou bránu.Zanedlouho se situace opakovala, jenže Mašanský ani podruhé neuspěl. Pražané kontrovali nájezdem Vozábala, při němž hosty podržel Pavlík. Kladno pak bylo lepší až do konce poločasu, nicméně rána Szaba z hranice šestnáctky skončila na boční síti. Střela Procházky z úhlu také přesná nebyla.

Mašanského den blbec pokračoval také po obrátce. Neproměnil ani svou třetí šanci, navíc po střetu s Korea Jauresem se zranil a byl odnesen na nosítkách. "To je jediná kaňka na zápase, jedeme za ním do nemocnice. Bohužel to vypadá na postranní vazy," mrzelo sportovního ředitele týmu Eduarda Nováka.

Žižkovský kouč Ščasný poté poslal na hřiště hvězdu Švancaru a Žižkov se také probil do opravdu vážné možnosti. Vaculík při ní už překonal brankáře Pavlíka, jenže vracející se stoper Drsek míč vykopl z brankové čáry.

Kladno ještě zahrozilo ránami Cigánka a hlavně Zachariáše, nicméně Bartalský předvedl svou třídu a rozhodnout musely pokutové kopy.

V nich Žižkov od počátku ztrácel, když neproměnil Zenger, zatímco úvodní kladenské trio se nemýlilo - Šisler, Zoubele, Drsek. Až ve čtvrté sérii zaváhal Szabo a jeho téměř jmenovec Sabou mohl srovnat. Ovšem vysoko přestřelil a vzápětí Procházka strvdil postup Kladna do finále.

"V zápase jsme byli o něco lepší, bohužel ale to, co nám napadalo do brány s Plzní, se proti Žižkovu nedařilo. Vyplatilo se nám celoplošné napadání, menší problémy jsme měli jen ve druhé půli, kdy Viktorky nasadila lepší hráče v čele se Švancarou, jenž fotbal prostě umí," řekl jeden z trenérů SK Kladno Stanislav Hejkal.

To zarmoutilo pouze zranění Mašanského. "pan Novák mi volal z nemocnice a raději mi ani neřekl přesnou diagnózu. Ví, že bych brečel. Franta měl operované jedno koleno na podzim, teď to bylo druhé. Přitom se v přípravě jevil tak dobře. Nicméně faul Korey vyplanul ze hry, nebylo to nic surového," dodal Hejkal.

Vyjádřil se i k finálovému soupeři. "Chtěli jsme více Brno, je to atraktivnější soupeř. I když Slovácku máme co vracet za vyřazení z poháru a bylo by snadnějším protivníkem."

Penalty: 1:0 Šisler dal, 1:0 Zenger nedal, 2:0 Zoubele dal, 2:1 Kučera dal, 3:1 Drsek dal, 3:2 Stracený dal, 3:2 Szabo vedle, 3:2 Sabou vysoko přestřelil, 4:2 Procházka dal.

Nedělní finále Kladno - Brno přenáší televizní kanál ČT4 sport.

Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka - Bartek (75. Šisler), Dubský (55. Hlava), Szabo, Zoubele - Mašanský (63. Cigánek, 85. Holub), Zachariáš.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Hruška, Pilař, Koukal - Stracený, Sabou, Korea Jaures, Vozábal, Vaculík - Kalod (67. Švancara).

Rozhodčí: Jílek.