Druhá desítka sezony přišla v utkání, od něhož se teoreticky mohlo předpokládat. První Hřebeč ji opět nasázela do sítě poslední Knovíze, po pěti gólech v každé půli. Domácí ocenili, jak soupeř bojoval a také to, že se snaží v těžké situaci soutěž co nejdůstojněji dohrát.

Stochov nepřibrzdil ani v duelu s Libušínem. Střelcem zápasu sice byl dvougólový Burle (6. z PK, 50.), ale o nejhezčí branku utkání soupeřili jiní borci. Na 2:0 zvýšil nechytatelnou hlavičkou do vlastní brány libušínský Sucharski a střelecký účet vítězů podtrhla opěrná levačka Kedroně, jehož střela šla do sítě od břevna a tyče.

Spartě se v Kročehlavech většinou daří, tentokrát však dostala nevídaný výprask. Sice měla M. Osvaldem první šanci zápasu, ale pak už to začalo padat do její sítě. Torzo hostů navíc přišlo v první půli o vyloučeného Fridricha, který se ošklivě obul do soudce.

Porážka Sparty se šikla Dobré, která porazila Hrdlív a její šance na záchranu rázem ožila. Body si ale moc nezasloužila, protože, jak domácí přiznali, hosté je ve druhé půli uzamkli jako na hokejovém MS Rusové naše při hře šest na tři.

Nejlepším hráčem v Přítočnu byl brankář Slovanu Macík, jenž má velkou zásluhu na bezbrankové remíze. Zajímavostí, jež první čtvrthodinu hráli hosté v deseti, než jim dorazili další dva hráči. Ač nepadaly góly, mělo utkání dobrou úroveň.

V derby v Tuchlovicích bylo k vidění málo šancí. Domácí měli jedinou, a tu Kaprem využili. Hosté ze Žehrovic měli tři a dali z nich po obrátce branky dvě. Vyrovnal Nídrle a rozhodl podivným, prý bekhendovým kopem Fišer.

Hřebeč - Knovíz 10:0 (5:0, M. Skalický 5, Čáp 3, Urban, Zvonič), Stochov – Libušín 4:1 (2:0, Burle 2, Kedroń, vlastní – L. Volf), Kročehlavy – Sparta Kladno 8:0 (3:0, Rolný 4, Andrle, Sábel, Hehejík, Poucha, ČK Fridrich), V. Dobrá B – Hrdlív 3:1 (1:0, Střihavka 2, M. Chalupa – Janda z PK), V. Přítočno - Slovan Kladno 0:0, Novo Kladno – Pchery 2:1 (0:0, Rössler 2 - Vyhnal), Tuchlovice B – K. Žehrovice 1:2 (1:0, Kapr – Nídrle, Fišer).

Více informací najdete v tištěném vydání Kladenského deníku v úterý 1. června 2010.