V 8. kole bude dnes dopoledne hostem Kamenných Žehrovic, které zatím zaostávají za očekáváním. Tým v minulosti zlobila dobrá koncovka, na podzim se v ní může spoléhat pouze na tradiční střelce Dudu a Fišera. Jejich soupeři se o kanonýrovi může jen zdát, na 17 gólech se totiž podílelo jedenáct hráčů!

Druhé Přítočno jede v sobotu na trávník posledního Libušína, který smolně přišel o první výhru v posledních vteřinách zápasu na Slovanu. Minulý libušínský souboj obou soupeřů skončil incidentem, po němž hosté vyhráli kontumačně. V sobotu se bude hrát takřka do roka a do dne. „Uděláme vše, aby utkání proběhlo v klidu. Nejvíc bude záležet na rozhodčím,“ prohlásil libušínský sekretář Milan Drahoš. Hosté se budou muset obejít bez tria potrestaných hráčů.

Třetí Hrdlív na Novu přesvědčil o svých nesporných kvalitách, byť podlehl 3:4. Jeho ofenziva vzbuzuje úctu. Osmadvacet branek je průměr čtyři na zápas, a to hovoří za vše. Deseti zásahy se na tom podílel nejlepší střelec přeboru Jaroslav Vondrák. Kročehlavský gólman Pergl se má v sobotu na co těšit, nudit by se neměl, zejména když jeho spoluhráči mají do ideální formy daleko. Na druhou stranu ale Hrdlív jediné dvě ztráty, přesněji porážky, utrpěl s kladenskými týmy. Kročehlavy mají nejlepší defenzivu!

Pouhé dva body za lídrem je čtvrtý Stochov. Pokud se dočká zaváhání protivníků, mohl by se posunout ještě výš. Doma ho v sobotu čeká Brandýsek, jenž se hodně se hodně zlepšil (naposledy prohrál ve 2. kole), teď ale má nově v trestu dva defenzivní hráče, tudíž se domácím otvírá šance. Nesmí se ale nechat školit od šikovného útočníka Brandýsku Porazila.

Slovanu Kladno nevyšla herně ani výsledkově poslední dvě utkání, přesto má na špičku tabulky ztrátu pouhé čtyři body. Při současné formě ho však v neděli čeká tvrdý oříšek, béčko Slaného, které začíná navazovat na výkony z úvodu sezony. Také jeho ofenzivní síla vzbuzuje respekt, dosud sedmi góly na sebe upozornil Čablík. Jejich protivník má nejlepšího střelce v třígólovém ´standardkáři´ Machačovi.

Dva celky ze spodní poloviny tabulky na sebe narazí v Družci (7 bodů), kam v sobotu přijede Sparta Kladno (5 bodů). Domácí by se mohli v případě tříbodového zisku oddálit posledním příčkám, do ruky by jim mohl hrát fakt, že hostům odjelo několik důležitých borců na brigádu do Itálie.

Také v Tuchlovicích budou hrát v neděli týmy ze spodní poloviny tabulky. O velikosti šancí hostů ze Pcher, u nichž jeden nikdy neví, napoví pohled do zápisu o utkání, konkrétně je bude zajímat skutečnost, kteří hráči z kádru áčka půjdou tuchlovické rezervě pomoci.