Vyrovnává se situace ve druhé polovině tabulky. O případnou druhou sestupovou příčku je stále více ´zájemců´.

Z tohoto pohledu je důležitá výhra Družce nad Slovanem, Pcher v Přítočně, bod Tuchlovic z Hrdlíva, stejně jako zmíněná plichta Brandýsku. Na potíže si zadělal Libušín porážkou od Žehrovic.

Fanoušek se ptá, co se děje na jaře se střelci? Nebýt zápasů Slaného, byl by to totální bída. Teď vyšlo střelecky naprázdno osm týmů!

Pchery potřetí v řadě vyhrály 1:0 a jsou týmem jara! Jejich výkon v Přítočně byl tentokrát koukatelný a byť si domácí udržovali mírnou převahu, uměly být nebezpečné. Navíc je podržel brankář Malý.

Slaný má áčko na horách, tudíž odjelo do Stochova s čistokrevnou rezervou, kde ukázalo, že patří výš než je. Na poměrně vysoké výhře 5:2 se hattrickem podepsal Švásta, jenž otevřel skóre a před půlí upravil na poločasových 1:2.

Sparta nezvládla ani druhé derby. Duel s Kročehlavy rozhodly dva góly v rozmezí 75. a 77. minuty. Domácím je v jejich složité situaci bod málo, tudíž se tlačili dopředu a za sympatickou snahu zaplatili.

Novu nebyla nic platná trvalá územní převaha v Brandýsku, kde mu vedle bořícího soupeře překážel těžký terén. Moc vyložených příležitostí si přes hru na tři útočníky ale nevypracovalo, ale třeba Rössler mohl skórovat třikrát.

Hrdlívu citelně schází střelec Vondrák. Že ho nemá kdo nahradit, se ukázalo v plné nahotě v souboji s Tuchlovicemi, které po většinu utkání odolávaly převaze domácích (0:0).

V libušínských řadách se nenašel nikdo, kdo by si uvědomil, že mužstvo bojuje o záchranu. Hosté ze Žehrovic byli nebezpečnější a mdlé domácí po zásluze porazili jediným gólem.

Družec moc chtěl tři body s tresty oslabeným Slovanem. Hodně za nimi šel, střelecky se však prosadil až v poslední čtvrthodině. Jako první se šťastným gólem zapsal mezi střelce Hlusička.

Více se dočtete v tištěném vydání Kladenského deníku v úterý 12. dubna 2011.