„Zápas se Spartou je pro nás obrovský zážitek… Klukům v kabině jsem říkal, že ještě před čtyřmi lety jsem trénoval Slivenec a teď jdeme společně proti Spartě vedenou panem Vrbou, kterého velmi uznávám,“ říkal před utkáním mladý trenér Hostouně Dominik Rodinger, který je znám ze své brankářské kariéry, kdy dokonce jednou zaskočil na tréninku české reprezentace. Věřil, že jeho tým je výborně fyzicky připraven a Spartě může odolával. Což platilo jen půlku.

Škoda, že Sparta nakonec odmítla hrát v Hostouni a zápas se přehodil do tréninkového střediska Sparty na Strahově. Hřiště a zázemí jsou tam excelentní, ale celý mamutí areál pořád působí svou architekturou i poničeností dost hrozivě.

Hostouň tady už dvakrát proti Spartě nastoupila, vždycky ale proti béčku v ČFL. Nedopadlo to ani jednou dobře a ještě horší to bylo v úterý. Přitom na první branku Krejčího staršího po přesné hlavičce odpověděl ve 32. minutě po šikovné otočce Fotr a fanoušci Hostouně byli veselí.

Jenže před půlí obrana hostů zbytečně chybovala a Krejčí starší zase trestal.

Po obrátce už se hrálo na jednu branku, Sparta s čerstvou jedenáctkou často vykombinovala snaživého soka až do prázdné. Krásný gól obloučkem vstřelil Švéd Moberg Karlsson. Dařilo se i dvougólovým zakončovatelům Bulharu Minčevovi a Karabcovi.

Sparta Praha – Sokol Hostouň 8:1 (2:1). Branky: 10. a 45. Krejčí st., 48. a 61. Minčev, 59. a 75. Karabec, 69. Karlsson, 90. Polidar - 32. Fotr. 

Sparta 1. poločas: Holec – Gabriel, Štetina, Vitík, Hanousek – Wiesner, Sáček, Dočkal, Pavelka, Krejčí st. – Pulkrab.

Sparta 2. poločas: Kotek – Vindheim, Vitík, Panák, Polidar – Karlsson, Souček, Trávník, Karabec, Minčev – Drchal

Hostouň: Tetour (46. Pančev) – Zahranychnyy, Pavlík, Kosík, Charvát - Mentberger, Hovorka, Kubáň, Kabele - Fotr (53. Miker), Kulhavý, (53. Gajdošík).