Odchovanec SK Kladno a nejmladší člen velké fotbalové rodiny, kde do míče parádně kopali jak táta Karel senior, tak starší bráchové Karel junior a Martin, spojil velkou část kariéry s pražskou Duklou, kam vyrazil po výstupu z deváté třídy základní školy.

Mezi mrakodrapy se s Duklou nedostal, ale v jejím dresu si na Julisce kopl první ligu už v osmnácti letech. Když už s ním slavný klub počítal napevno do druhé ligy, přišla bohužel zranění a nemoci, které Kotta v rozletu přibrzdily.

A tak vybíral mezi dalšími nabídkami. Vyšly z toho Velvary, kde hráli jeho kamarádi z Kladna Jaroslav Kafka a Lukáš Pihrt, a přestože už oba v klubu skončili, Tomáš Kott svého rozhodnutí spojit osud se Slovanem nelituje. Klub vyhrává, jemu drží zdraví, rozhoduje zápasy skvělým pohybem, umem v soubojích, přesnými pasy, ale i vstřelenými góly. Kott je prostě malým velkým hráčem se vším všudy, ve Velvarech zažil obrovské úspěchy v pohárech, kdy si zahrál proti Slavii, Ostravě, pěknou brankou vyřadil Pardubice.

Aktuálně stojí Slovan Velvary na prahu dalšího velkého úspěchu klubové historie. Tři kola před koncem ČFL skupiny B je v čele tabulky o čtyři body před Zápy. Pokud tedy aspoň dvakrát vyhraje, má v kapse postup do finále České fotbalové ligy!

Na Tomáše Kotta bude klub v závěru sezony určitě spoléhat jako na jednu z největších opor.