Poslední utkání zpackané sezony sehraje Baník v Kladně, kde ale bude bodovat už kvůli předešlým výsledkům a výkonům jen velmi těžko. „Pořád by všichni hráči měli cítit motivaci, nic nevypouštíme,“ upozorňuje generální manažer a kouč v jedné osobě Verner Lička.

Jisté je ale to, že jakýkoliv bodový zisk by fanoušky spíše překvapil. „Cíl je jasný. Domácí sice ještě nemají jistou záchranu, a tak mají obrovskou motivaci, ovšem my se na soupeře dívat nebudeme. Soustředíme se sami na sebe a náš výkon. Hráči musejí vnímat, že jsme tu sezónu ještě nezabalili, mají oč hrát,“ dodal Verner Lička.

Jisté je, že s týmem nepocestují rekonvalescent Radim Řezník, se zraněným kolenem laborující René Bolf, David Střihavka, jenž je po operaci kolene, a Rudolf Otepka, který chce z klubu odejít a už má dovolenou. Naopak se už do tréninku vrátil Daniel Tchuř, který měl potíže s kotníkem. „Jeho start ale jistý není. V závěru sezóny trápí drobná zranění řadu hráčů, o jejich nasazení budeme rozhodovat až těsně před utkáním. Rozhodně nepůjdeme do rizika, tým musí mít pouze zdravé bojovníky,“ dodal Lička

SK Kladno – FC Baník Ostrava

Sobota, 15 hodin

Odehrané zápasy na jaře
Baník: Brno – Baník 2:0, Baník – Žižkov 0:0, Slavia – Baník 1:0, Baník – Teplice 1:0, Příbram – Baník 2:1, Baník – Plzeň 1:4, Liberec – Baník 0:0, Bohemians – Baník 1:0, Baník – Zlín 1:3, Sparta – Baník 1:0, Baník – Ml. Boleslav 0:2, Č. Budějovice – Baník 3:2, Baník – Olomouc 1:1.
Kladno: Kladno – Bohemians 1:0, Zlín – Kladno 0:0, Kladno – Jablonec 1:2, Olomouc – Kladno 1:3, Kladno – Ml. Boleslav 0:1, Kladno – Brno 1:0, Č. Budějovice – Kladno 3:0, Kladno – Slavia 2:1, Žižkov – Kladno 2:2, Kladno – Příbram 1:0, Teplice – Kladno 2:1, Kladno – Liberec 0:0, Plzeň – Kladno 1:0.

Nejlepší střelci

Baník: Mičola, Otepka, Lička a Střihavka po 5, Zeher 3, Bolf 2, Rajtoral, Lukeš a Tomašák (za Příbram) po 1.

Kladno: Šilhan 5, Klinka a Szabo po 3, Drsek a Procházka po 2, Bartek, Killar, Šisler, Zachariáš a Zoubele po 1.

Pravděpodobné sestavy

Baník: Buček – Zawada, Neuwirth, Pavlík, Tomašák – Rajtoral, Marek, Lička, Mičola – Lukeš, Zeher.

Kladno: Pavlík – Bartoš, Beneš, Drsek, Procházka – Bartek, Strnad, Szabo, Cigánek – Klinka, Zachariáš.

Bilance

V dosavadních pěti utkáních uspěl třikrát Baník, jednou duel neměl vítěze a jednou se radovali Kladenští při skóre 11:6 v prospěch Baníku. Zajímavé je, že Ostravané ještě kladenský stadion nedobyli a nikdy tu nedal ani gól (0:0, 0:3).