Domácí vyhráli 4:3 a jablkem sváru se stala hlavně jejich druhá penalta v utkání.

Rozhodčí Kvasnička ji pískl v 86. minutě, a když ji T. Radosta zakopl hodně vedle, nechal ji na radu asistenta opakovat kvůli předčasnému vyběhnutí brankáře. Opakovačku už Kochlefl proměnil a emoce vypukly naplno.

Věc dokonce zašla tak daleko, že Jeneč podle vyjádření svého předsedy Tibora Riga už nikdy k soutěžnímu zápasu do Lidic nepojede!!

„V souvislosti s průběhem několika posledních mistrovských utkání na hřišti TJ Sokol Lidice se TJ Sokol Jeneč,  na základě vzájemné domluvy mezi hráči, trenéry, funkcionáři a fanoušky, rozhodl, že pokud se v příštích ročnících znovu utká s mužstvem Sokola Lidice, na jeho hřišti již nastupovat nebude a raději zaplatí pokutu fotbalovému svazu. Důvodem tohoto rozhodnutí je neznechutit našim hráčům a fanouškům vztah k fotbalu. Jsme pevně přesvědčeni, že ušetřené náklady (máme tím samozřejmě na mysli pouze náklady s přípravou utkání) použijí zkušení funkcionáři Lidic v čele s panem Hanfem podle svého nejlepšího vědomí. Chtěli bychom touto cestou ještě poděkovat několika hráčům, sekretářce a fanouškům Lidic za jejich slova, že s námi soucítí," píše Tibor Riga za Sokol Jeneč.

A co na to domácí trenér Jaroslav Topka? Měl samozřejmě odlišný názor. „Jestli už k nám nikdy nechtějí jet, je to jen jejich věc. Kdyby proti mě někdo nechal v závěru zápasu opakovat penaltu, byl bych také hodně naštvaný. na druhou stranu si obě penalty zavinili sami. Štiku faulovali v rohu velkého čtverce a v závěru se srazili brankář se stoperem a jejich chybu pak hasil hráč hraním rukou. Jestli se ale penalta měla opakovat, to nemohu posoudit, v té chvíli jsem nadával Tomášovi, že první nedal," řekl Topka.

S ohledem na pietu k obci Lidice, kterou žádná fotbalová ostuda nemůže přebít, ale může ji pokazit, rušíme internetovou diskusi k zápasu. Ovšem pokud se vyjádřit chcete, napište do redakce Kladenského deníku a Vámi podepsaný příspěvek rádi otiskneme.

Další zajímavosti ze zápasu a shrnutí ostatních duelů I. B třídy čtěte v úterním Kladenském deníku (28.8.).