Domácí ale neprodali kůži lacino. Byť opět hráli bez stoperské dvojky Majtaník (zranění) a Kostovčík (dovolená), dovolovali si vepředu a nepokrytý Herák je v 8. Minutě dostal do vedení, když mu obrana hostů povolila hlavičku i dorážku.

Osudová ale byla až 30. minuta utkání. V ní nejprve ještě na jaře slánský gólman Kolumbič vychytal v jasné tutovce Volfa, aby se míč bleskově díky Tichému a Hlavovi přesunul na druhou stranu hřiště, kde osamocený Slanina (obránce Landvojtovič byl ošetřován za lajnou s krvavým zraněním nad okem) přeloboval Pečonku a vyrovnal.

Slánští přesto ještě jednou, když před pauzou Onu-Nsii fauloval dost zbytečně Pospíšila a Volf z penalty už Kolumbičovi nedal naději.

Ve druhé části už však Hostouň nedala bojovníkům ze Slaného naději. Pomohlo jí brzké vyrovnání, kdy Hlava zase našel Slaninu a ten jedenáctou (!) brankou v sezoně opět lobem elegantně skóroval. Za další čtyři minuty už hosté po hlavičce Motlíka po rohu už vedli a nakonec ještě ke konci střídající Falout potřetí v duelu lobem jejich náskok ještě pojistil.

Více o krajských fotbalech čtěte v úterním vydání Kladenského deníku (2.10.)