Svůj krok už dlouho zvažoval, neměl ho však kdo nahradit. „Mužstvo potřebovalo nový impuls. Na konci podzimu to nemělo s fotbalovým týmem nic společného,“ uvedl důvody abdikace Zábranský.

Novým koučem mužstva je zkušený záložník se zkázonosnou levačkou Michal Geyer. „Nikdo se k tomu neměl a kluci nějaké vedení potřebují, tak jsem se na půl roku rozhodl pomoci,“ uvedla čtyřicetiletá opora Otvovic, jež bude hrajícím trenérem.

Zkušenosti už nějaké má. Ve stejné pozici byl už u mužstva Nové Vsi hrajícího okresní přebor Mělnicka. Tehdy to bylo také na polovinu sezony.

Aby měl lepší přehled, potřebuje k sobě bývalý hráč Nelahozevsi asistenta, který bude sledovat hru z lavičky. Vzhledem k opakovanému zranění kolena, jež ho naposledy vyřadilo z významné části podzimu, se ale může stát, že pár zápasů jako hráč vynechá. Druhý trenér je však ve fázi hledání. Už bývalý kouč to určitě nebude.

„Potřebuji z toho úplně vyskočit. Myslím, že pod Michalem to bude fungovat. Má něco odkopáno a kluci ho budou brát,“ prohlásil Zábranský, jehož slova o novém impulsu se potvrdila hned na prvním Geyerově tréninku. Přišlo na něj patnáct hráčů a čtyři se omluvili.

Otvovičtí v sobotu (13.00) vstoupí v Mělníku do Zimní ligy. Prvním soupeřem jim bude FC Mělník, dále budou hrát v první fázi turnaje s Libiší B a Lobkovicem