„Začaly se objevovat problémy a tím vyhasl elán. Po zkušenostech z minulých let už nebudeme mít tak velké oči. Nebojím se, že by se něco podobného mohlo opakovat,“ prohlásil trenér Petr Zábranský, který dobře ví, že nabytý přebor bude těžkou zkouškou, i kdyby se podařilo sehnat posily.


Po příliš nevydařené loňské sezoně převzal po kolegovi Kudrym tým v létě. „Dal jsem si za cíl dát dohromady mužstvo, které bude hrát kvalitní fotbal a pohybovat se na čelných místech,“ prozradil své předsezonní představy Zábranský. Na změny nebylo moc času, tudíž se zaměřil na zkvalitnění tréninků, docházky a zlepšení přístupu k zápasům.


Podzim pak Otvovickým vyšel nad očekávání. Hráli pěkný fotbal, dávali góly a málo inkasovali. Jedinou porážku jim uštědřily Tuřany (1:2). „Byl to však z naší strany herně nejlepší, ale zároveň nejsmolnější zápas,“ uvedl Zábranský, kterého mile překvapily výkony mladíka Michala Kovala, jenž si počínal jako zkušený mazák. Také se s deseti brankami stal střelcem týmu.


Zimní příprava měla v otvovickém podání grády. Začala téměř okamžitě po skončení podzimní části a vyrcholila týdenním horským soustředěním a přípravnými zápasy. Náročný trénink se však do jarních odvet nepromítl. „Naše hra zůstala za očekáváním. Lví podíl na tom měla zranění většiny klíčových hráčů a absence dalších. Musím uznat, že nám pomohly výpadky našich klopýtajících pronásledovatelů,“ řekl Zábranský, který v sezoně musel využít služeb sedmadvaceti hráčů, což je v případě postupujícího celku neobvykle vysoký počet! Mnohem častěji taková fluktuace znamená pád do nižší soutěže.


I tak měly Otvovice na jaře až jedenáctibodový náskok, jenž se však časem ztenčoval. V klíčových chvílích jim výrazně pomohly góly zimní posily z Kročehlav Tomáše Vysloužila. „Chci ale touto cestou poděkovat všem klukům, kteří se na postupu podíleli,“ uzavřel Zábranský.

 

 

Uhy: Pěkný fotbal bez postupu

Kladensko - V ohlédnutí za okresními fotbalovými soutěžemi přišla na řadu III. třída B. Hodnocení svými názory ovlivnil i trenér prvních Otvovic Petr Zábranský.


Uhy (2.) se ukázaly jako fotbalově kvalitní tým převážně složený ze zkušených matadorů. Tři prohry na začátku jara ale byl příliš velký luxus. Přesto by si postup zasloužily. Tuřany (3.) mají dlouhodobě stabilní výkonnost. Na jaře se dokonce dostaly na druhou příčku. V 19. kole asi hrály nejdůležitější zápas, který nezvádly. V Otvovicích prohrály 1:3 a rázem ztrácely jedenáct bodů.


Zlonice (4.) po solidním podzimu, kdy byly pár kol i první, začátek jara odflákly, když v pěti zápasech získaly jen bod. Pěkný závěr je alespoň vytáhl z horší poloviny tabulky. Tým s řadou mladých šikovných fotbalistů se jinak líbil. Porazil i Otvovice (2:1). Hrdlív (5.) nahrál na jaře stejně bodů jako na podzim, měl také stejný rozdíl skóre. Se svým působením může být spokojený, nebýt však tří porážek v posledních kolech, mohl na tom být mnohem lépe.


Šesté místo béčka Velvar je docela překvapením, protože v minulosti těžilo hlavně z domácích zápasů. Pohled na tabulku jara však tvrdí ještě něco jiného. K druhé příčce doma totiž přidaly i titul mužstva jara a k tomu musely ukázat něco i venku. Dobrý dojem zanechala Pozdeň (7.), která však až tak úplně nenavázala na podzimní formu. Další tým s kombinací zkušenosti a mládí také dokázal porazit Otvovice.


První nováček ze Zvoleněvsi (8.) stejně jako na podzim těžil z domácího prostředí (prohrála jen se Žižicemi). Velkým problémem je hra venku. Jedinou výhru slavila v Jedomělicích. Umístění její výkonnosti odpovídá.


Černuc (9.) prý měla na podzim potíže s generační výměnou, na jaře už byly její výkony o něco lepší i díky návratu Martinovského. Avšak celkově zůstal tým za očekáváním.


Žižice (10.) na jaře upoutaly pouze negativně, protože byly druhým nejhorším celkem odvet! A co víc. Jejich stadionek býval nedobytnou tvrzí, letos však připomínal spíš perníkovou chaloupku. Jednoduše řečeno, hrávali lepší fotbal. Něco pozitivního se ale přece jen dalo najít, byly druhé nejlepší venku.
Hodně znalců této skupiny prohlašuje, že výborný a moderní fotbal se hraje v Zichovci (11.), do postavení celku v tabulce se to ale ne a ne promítnout. Jeho výkony nejsou dostatečně zaplaceny. Jaro měl slušné, i když poslední tři kola prohrál. Loňský primát remízového krále mu sebrala Zvoleněves.


Olovnice (12.) avizovala, že vinou úzkého kádru nebude jaro slavným obdobím, a to se vyplnilo. Co však vejde do historie, je utkání v Tuřanech, kde díky sedmi gólům Bláhy vyhrála 7:6! Jinak se opět potvrdilo, že když hraje Olovnice, diváci se nenudí, protože padá hodně gólů (průměr na zápas je 5,1).


Dvě sestupová místa zbyla na Jedomělice a druhého nováčka Slatinu.


Jedomělice (13.) na podzim trápila marodka. Hodně si slibovaly od návratu Nového, zlepšení přišlo – utekly z posledního místa, ale ne až takové, které by se mužstvo v soutěži zachránilo. Sebralo však pět bodů sousedům z Tuřan!


U Slatiny je problém jasný – hra a možná i smůla venku, kde sedmkrát prohrála o gól. Jediný bod ale stál za to, získala ho v Otvovicích! I když se nevdala, měla rozhodně na víc