Mužstvo z oblasti nazývané Cecemínsko (podle kopce Cecemín) je od Kladna vzdáleno více než padesát kilometrů, ale přesto je pojí některé příběhy. Malé Ovčáry kdysi s béčkem Kladna urputně zápolily v divizi, nicméně po svém postupu do ČFL se vztahy vylepšily a dokonce několik hráčů na Cecemínsko zamířilo.

Ať už to byl Antonín Holub (hostování v roce 2007), nebo současná dvojice Jaroslav Chalupa (odchovanec SK) – Tomáš Cigánek (v Kladně hrál všechny druho i prvoligové sezony). K nim připočtěme útočníka Tomáše Hašlera, jenž v Kladně v sezoně 2004–05 také hostoval, ale ze Slavie.

Kladnouž konečně posílí Pavel Bartoš, jenž si odpykal pětizápasový trest za vyloučení v Ondrášovka Cupu.

Bartošovo mužstvosi ale musí dát i pozor. V Ovčárech se naposledypředvedl Chomutov a měl dlouho štěstí.Výborně hrající Sokol však nedal šance a naopak pustil hosty do vedení. Skóre sice v závěru otočil na 2:1, ale Severočeši přitom přišli o tři vyloučené hráče. „Je to tam specifické, prostě vesnice. My musíme hrát hodně z obrany a využít naše rychlé hráče. Šanci uspět určitě máme,“ míní záložník Kladna Antonín Holub, jenž v Ovčárech před lety hostoval a rád na ně vzpomíná.

Ten dobře zná i trojici exkladeňáků, která se postaví proti jeho týmu. Nejlépe pak Jaroslava Chalupu, s nímž bojoval už od dorostu a jsou dodnes kamarádi. „Stýkáme se často a už probíhá i nějaké hecování. Ale nic velkého to není,“ usmívá se Antonín Holub.

Právě Jaroslava Chalupu jsme zastihli ve chvíli, kdy necestoval. V autě skutečně stráví hodně času, protože považte – pracuje v Rakovníku, bydlí v Kladně a kope za Ovčáry.

V kabině svého mužstva už jako odchovanec Kladna vypsal odměnu. „Budou nějaké chlebíčky, pokud vyhrajeme. A jestli dám gól já? No, před soupeřovu branku skoro nechodím, ale kdyby přece, tak by to muselo být něco většího,“ uculuje se.

Favoritem utkání jsou Ovčáry, byť jsou v tabulce za Kladnem. Jenže oba celky získaly všechny svoje body doma, venku jsou neškodné.

close zoom_in close zoom_in

Jaroslav Chalupa (vlevo) v dresu Ovčár.

Více o zápase, o vztahu Tondy Holuba k Ovčárům i Chalupově tipu na výsledek se dočtete ve středečním vydání Kladenského deníku (14.9.).