Dvakrát v utkání Kladenští vedli. Poprvé po čtvrthodině hry, kdy Čížek ve své už druhé možnosti využil domácí hrubice a předvedl, že šance proměňovat umí. Jeho tým pak sice inkasoval z pěkně kopnutého trestňáku vyrovnávací trefu od Jeřábka, pozdějšího hrdiny utkání, ale do poločasu udržel remízu.

Hlavně díky brankáři Tesařovi, jenž v poslední minutě lapil Petrusovi první pokutový kop domácích za faul Rady a napravil tak předešlou branku, jež šla i na jeho vrub.

Ve druhé části se SK už v 54. minutě povedl brejk, který zakončil druhou ranou do sítě Rouček, bohužel to ale nestačilo. Stejně jako v závěru minulého duelu s Kunicemi totiž Kladenští ani proti dalšímu favoritovi nevydrželi závěrečný nápor soupeře.

Ten si vymodlil zase na Radovidalší penaltu, kterou už Jeřábek v 71. minutě proměnil. Po chvíli stejný hráč parádní ranou z dálky po rozehrané standardce strhl vedení na stranu Pardubic a uzavřel svůj hattrick. Ten ještě vylepšil za další čtyři minuty další proměněnou desítkou (zní to špatně, ale hříšníkem byl znovu Rada) a za sedm minut tak stihl tři góly.

Zdecimovaní mladí Kladeňáci (chyběli zkušení zranění Bartoš s Holubem) si vypili kalich hořkosti do dna v samotném závěru, kdy inkasovali po centru Jeřábka a zakončení Petruse pátý gól a následně Čurda dostal druhou žlutou kartu, tím pádem i červenou a bude scházet v posledním podzimním kole proti Královu Dvoru.

Jeden z dvojice hostujících trenérů Miroslav Chadima se nevymlouval vůbec na nic. "Penalty byly všechny tři. Rada sice pokaždé hasil chybu v naší rozehrávce, ale faulovat na penaltu je hloupé a třikrát po sobě je vrchol. A to ještě dostal čtvrtou žlutou, přesto on i Samek byli jasně varování. Červenou dostal Čurda také správně. Přestože měl žlutou, nesmyslně fauloval u postranní čáry," byl tvrdý na své svěřence Chadima.

Jinak ale výkon týmu nezatratil. "Hráli jsme zezadu a domácí pustili do jediné šance, kterou nedali. Všech pět branek padlo ze standardek. fyzicky jsme neodešli, otočení výsledku bylo podle mě zbytečné," dodal Miroslav Chadima, který s Martinem Čurdou poprvé na podzim dali možnost Vašákovi a ten se jim odvděčil dobrým výkonem.

FK Pardubice - SK Kladno 5:2 (1:1). Branky: 33., 71., 74. a 78. Jeřábek (2. a 4. z PK), 84. Petrus - 17. Čížek, 54. T. Rouček. Rozhodčí: Dujsík - Hock, Šimek. ČK: 87. Čurda.

Pardubice: Shejbal - Přibyl, Prorok, Hudec, Javůrek (24. Šejvl) - Hundák, Kudrna (80. Fiala), Jeřábek, V. Kakrda - Brychta (56. Sklenář), Petrus.

Kladno: Tesař - Rada, Rendla, Samek, Hajník - Švambera, Čurda, Vašák (69. Tóth), Čížek – T. Rouček, Skořepa (79. Roubal).