Za organizací kempu stojí zejména Tomáš Procházka. Bývalý fotbalista Kladno či Lhoty, dnes úspěšný právník, který má vzdělání i pro výchovu fotbalové mládeže a nějakou dobu pomáhá Doksům také s vedením A mužstva mužů. Už jeho jméno a dobrá propagace zajistily, že o kemp byl ze strany rodičů a jejich dětí obrovský zájem a účastnilo se ho 79 dětí v kategoriích U6 až U13 (věk dětí 5 až 13 let). Hlavními "dodavateli" byly pochopitelně SK Doksy a také SK Lhota. "Původním záměrem bylo otevřít kemp i hráčům mimo uvedené oddíly, nicméně kapacitně to nebylo možné," vysvětlil Tomáš Procházka.

Všem dětem se po celý kemp nevěnoval zdaleka pouze Procházka, ale celkem 12 licencovaných trenérů. Na každý den byly naplánovány tři tréninkové jednotky, které cílily jak na všeobecný pohybový rozvoj dětí, tak na rozvoj fotbalových dovedností.

V rámci kempu bylo ve sportovním areálu SK Doksy k dispozici dětem jednak celé travnaté fotbalového hřiště, tak rovněž navazující menší hřiště. "Na nich trenéři u hráčů rozvíjeli především fotbalové dovednosti prostřednictvím průpravných a herních cvičení, kdy kladli důraz na rozdělení hráčů dané kategorie do skupin o maximálním počtu osmi, to vše v souvislosti s efektivitou tréninkových jednotek zaměřených na dostatečný počet opakování a na detail prováděné činnosti, popisuje Tomáš Procházka.

SK Kladno - SK Slavia Praha archivní foto
Dorost kladenského SK sahal po senzaci, nakonec veze ze Slavie bod

Doplňuje, že v odpolední tréninkové jednotce děti hrály převážně průpravné hry turnajovým způsobem, a to ve formátu určeném pro jejich kategorie (3+0, 4+1, 5+1, 7+1), tak rovněž v malých formách (1vs1, 2vs2, 3vs3, 3vs4 apod.).

Multifunkční hřiště s umělým povrchem bylo všemi kategoriemi využíváno především k všeobecnému pohybovému rozvoji hráčů, a to buď prostřednictvím kruhových tréninků, agility drah, švihadel atd.

Hřiště na beach volejbal sloužilo k fotbalovým zápasům hraných turnajovým způsobem.

Sál pro konání skupinových lekcí na Bosu (moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku) byl využit pro kategorii mladších žáků, kdy hráči měli lekci na nafukovací kopuli Bosu v naprosté většině poprvé v životě a po jejím skončení byli hráči nadšeni.

"Poté následovalo válcování hráčů na rollerech, jehož účelem bylo zejména osvojení si techniky válcování a jeho nutnost pro rychlejší regeneraci hráčů a prevenci zranění," přibližuje Tomáš Procházka další z moderních metod ve sportu.

SK Kladno - FK Králův Dvůr 2:0, přátelské přípravné utkání 24.7. 2021. Trenérská dvojice Tomáš Šilhavý - Jaromír Šilhan vede tým i nyní.
Středeční pohárová bitva Kladno - Králův Dvůr bohužel už bez největšího fanouška

Speciální přípravu měli také brankáři, jimž se věnoval nadějný Josef Švarc. Vyrůstal na Motorletu a nyní hájí branku áčka SK Doksy.

Na každý den fotbalového kempu bylo zajištěno stravování (dopolední svačina, oběd a odpolední svačina). Pro konání fotbalového kempu se Procházkovi a jeho spolupracovníků podařilo zajistit celou řadu významných partnerů, kterým tímto děkuje.

Po skončení posledního dne fotbalového kempu byla naplánována ve sportovním areálu SK Doksy (v části Přírodního divadla) společná akce dětí, jejich rodičů a trenérů, na které byl fotbalový kemp slavnostně zakončen. Kulturně společenská akce se nadmíru vydařila a na zahájení celé akce bylo přítomno cca 250 lidí složených z hráčů, trenérů a rodičů.

"Závěrem bych rád uvedl, že jsme si všichni fotbalový kemp náramně užili a již nyní se těšíme na další. Velké poděkování patří trenérům všech kategorií, kteří odvedli velký kus skvělé práce," dodal Tomáš Procházka.