„Je to pro mě nová výzva. S Jakubem Dovalilem jsme byli v kontaktu ohledně mládeže už delší dobu, ale já se chtěl věnovat hlavně Kladnu, kde jsme měli hodně práce. Teď si myslím, že vše funguje tak kvalitně, že mohou vzít i další práci,“ míní Jan Suchopárek.

Je fotbalový osud znovu protne Anglie, kde jako hráč získal největší triumf kariéry – s nároďákem postoupil do finále ME. „Je to pravda, teď se hraje v Sheffieldu. A do Anglie se chci podívat i na olympiádu do Londýna. právě postup na ní je hlavním cílem nově budované jedenadvacítky,“ nemlžil bývalý skvělý stoper Slavie či Štrasburku.

V Londýně mohou nastoupit hráči po 1. lednu 1988, a tak by se teoreticky mohl do reprezenatce dostat i kladenský stoper Vítězslav Beneš, jehož Suchopárek dobře zná – do Kladna ho přivedl.

„Byla to tehdy trochu náhoda. Měli jsme zájem o ústeckého Stožického a ten nabídl, že jeho kamarád končí ve Spartě a chtěl by zkusit dorosteneckou ligu. Byl to Víťa a musím říci, že velkou pílí a vůlí prosadit se se od té doby hodně vypracoval, byť to na začátku nevypadalo. Teď hraje pravidelně nejvyšší soutěž a třeba naposledy proti Teplicím si vedl opravdu dobře,“ chválil potenciálního budoucího svěřence Suchopárek, podle něhož nominace na nějakou akci u Beneše není vyloučená.

„Rozhodují trenéři, ale jak říkám, pravidelně hraje první ligu a dobře, věkem se hodí, tak proč ne,“ uzavřel čerstvý asistent jedenadvacítky, který se mládeži v Kladně bude věnovat i dál.