Jeden z nejzajímavějších podzimních duelů na Kladně se hraje kvůli kolizi s hokejovým zápasem už v 15 hodin.

Hoši z Julisky minulý víkend podlehli ve Vlašimi a druhou ztrátu za sebou si určitě nebudou chtít dovolit. Trenér Kladna Miroslav Beránek považuje Duklu za největšího favorita soutěže.

„Jsou tři roky pohromadě a na organizaci hry je to znát. Snaží se svůj styl vnutit soupeři a v útoku mají nejlepšího střelce soutěže, který korunuje snahu celého týmu,“ připomněl kouč devítigólového Dani Chigoua, jenž si dokáže poradit i s přísnou osobní obranou.

Právě na něj by mohli být diváci nejvíc zvědavi. Pražané ale nejsou jen Chigou, ve svých řadách mají řadu kvalitních fotbalistů, co ale naplat, střelecká tíha leží hlavně na Kamerunci, jenž je výtečným hlavičkářem. Nejen od něj hrozí velké nebezpečí ze standardek.

V pozici asistenta pražského celku přijede na svůj domovský stadion Jan Suchopárek.

„Obě mužstva jsou dobře technicky vybavené, takže očekávám pěkné utkání, i když terén asi nebude ideální. Soupeři mají celkem solidní útočnou činnost, proto by mohly padnout nějaké branky. Čekám, že jich bude víc v domácí síti,“ uvedl český internacionál.

Podle jeho slov by se měla mít Dukla na pozoru před rychlou přechodovou fází Kladna a také před jeho standardkami.

Doma se v malém divizním derby s Přední Kopaninou (so, 10.15, hř. Kablo) předvede také SK B. I tenhle zápas je atraktivní, na Kopanině působí několik exborců Kladna (Charvát, Nedvěd, Borský, Strnadel).

„Povinnost nám velí tři body, už dlouho jsem je nezískali. Moje paní už dlouho nepekla, zřejmě chlapcům nechutná,“ prohlásil trenér SK B Radek Duda s přáním konec dobrý všechno dobré. „Střed se nám opravdu moc nepovedl,“ uznal. Prvotní pro úspěch je zlepšení defenziva. Z kádru áčka ji vyztuží Rada, do zálohy může počítat s Hartmanem a Trantinou.