„Myslím, že  na utkání bych měl být," prohlásil osmnáctiletý útočník, jehož cílem je co nejdřív se propracovat do kádru po podzimu šestého celu tabulky Gambrinus ligy. 

Příznivcům fotbalu na Kladensku jste sešel z očí, jak se vám vede na Julisce?
Po dohodě s trenéry áčka jsem před sezonou přešel do juniorky, kde hraji v základní sestavě a doufám, že moje forma půjde nahoru, abych se mohl v létě vrátit do kádru prvního týmu. V juniorce mi to zatím prospívá. Bylo to také kvůli škole.

Proč jste nezůstal v prvním mužstvu?
S áčkem jsem trénoval, ale nedostával jsem se  do sestavy ani mezi náhradníky. Třeba tři dny jsem se s ním připravoval a pak šel za juniory.  Neměl jsem takové tréninkové jednotky, jaké fotbalista potřebuje, ani dobrou fyzickou kondici. Proto jsme se dohodli, že půjdu na nějaký čas do juniorky.

Ve fotbalovém rozvoji Vás přibrzdila nepříjemná nemoc. 
Měl jsem mononukleózu, která mě vyřadila skoro na tři čtvrtě roku. Teď jsem rok a půl v pohodě a měl bych se dostat tam, kde jsem už byl. Cítím se výborně a na Dukle jsem maximálně spokojený. Doufám, že budu mít brzy formu jako na Kladně a přesvědčím o svých kvalitách i tady.

Vím, že máte sklony k nadváze, jak na tom jste v tomto směru?
Právě mi na Dukle připravili speciální jídelníček, který dodržuji. Po tom, co jsem přišel z Kladna, jsem zhubl pět kilo na sedmdesát sedm a ještě dvě bych chtěl ubrat, aby byli trenéři spokojeni. Příznivě se to promítlo i do mé fyzické kondice a rychlosti. Hodně tady na to dbají. Ani nechodím v přípravě do posilovny, abych nenabíral kilogramy ve svalovině, které mám dost. 

Kladno shání útočníka, nechtěl byste mu na jaře pomoci? Co Vy na to?
Vůbec nic proti němu nemám, ale nad případnou nabídkou bych ani nepřemýšlel. Na Dukle jsem hodně spokojený.