Tím by fotbalisté přišli o první čtyři jarní kola, takže třináct kol by se posléze muselo vtěsnat do dvou měsíců. Pro méně trénované sportovce by to byl velký fyzický zápřah spojený se zvýšenou hrozbou zranění.

Předseda okresního fotbalového svazu a šéf jeho výkonného výboru Petr Blažej míní, že až dostane fotbal zelenou, budou s kluby diskutovat jak se bude sezona dál odvíjet. „V žádném případě to nebudeme chtít rozhodnout od zeleného stolu. Jsme pro dialog,“ uvedl a odhadl, že nucená pauza by mohla trvat měsíc až dva.

V prvním případě by se ztráta čtyř kol dala dohnat způsobem středa, sobota. „Musíme si ale uvědomit, že hráči na okresní úrovni nejsou profíci. Sami musí říct, co mohou pro dohrání soutěží udělat,“ řekl Blažej a podotkl, že zrušení ročníku je poslední řešení. „Jsou i jiné možnosti. Například sezonu třeba o měsíc prodloužit,“ podotkl.

Největším adeptem na postup z okresního přeboru je Švermov, jehož kádr je plný ambiciózních mladíků, kteří jsou schopni udělat pro fotbal maximum. Baník ale nejsou jen mladí borci, pro které by systém sobota, středa nebyl problém. Ve většině okresních klubů totiž hrají prim starší borci, a ti by to fyzicky nemuseli dát.

Švermovští během zimy udělali vše pro to, aby si postup vybojovali. A byť zavřeli hřiště, budou se připravovat dál. „Dostali jsme od trenéra individuální tréninkové plány,“ prozradil nejstarší hráč Baníku 35letý Pavel Růžička. „Anglických týdnů bych se neobával. Jsem toho přívržencem. Obávám se však, že nakonec bude jaro zrušené,“ konstatoval.

V klubu Sokol Tuřany si hlavu nedělají. Sekretář podzimního lídra skupiny B Ivo Janoušek jen nechce, aby se ročník předčasně odpískal.

„Nerad bych, aby se jaro zrušilo. Chceme ho dohrát i kdyby to bylo formou anglických týdnů. Tady vidím jediný problém, a to, že hráči se v pracovní den na utkání hůř scházejí,“ řekl.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in