Ve Slavoji nastupuje docela dost bývalých hráčů Libušína, a protože mezi nimi panují přátelské vztahy, neměly týmy obavy, že by se zápas nějak zvrtl. Za domácí Kladeňáky se trefil hlavou Abrham, jenž se vrátil ze zkoušky v divizním Slaném. Podle kouče Jiřího Veselého by na slánskou sestavu měl, nicméně kombinovat divizi s vrcholovým futsalem, který hraje Abrham také, by asi nebylo ideální. Rádi jsou také na Slavoji, bez tohoto borce by jim bylo asi ouvej… Druhou branku na 2:2 dával další kanonýr Michal Zieber.

Na libušínské straně se dařilo Janu Marouškovi. Tenhle rychlík připravil centrem gól pro Křenka a pak se trefil i sám.

Tempo v předkole MOL Cupu přivítalo na svém hřišti na Lhotce divizní Kladno.
Šímovu radost střídal zkrat a Kladnu odvrátil pohárovou blamáž gólman Pettík

Ale nejen zajímavé herní momenty nabídl sobotní fotbálek. Zaujal určitě nový kouč Slavoje Roman Pavelec. Bohém, ale také jeden z nejtalentovanějších fotbalistů, který se na Kladensku narodil v posledním půlstoletí (hrál i za Slavii), přichází z Hostouně. Tam spolupracoval s Petrem Študentem u béčka, teď už bude hlavní. Pomáhá mu Patrik Pražák a ze hřiště si svoje poví Tomáš Abrham.

Slavoj má hráčské posily, zkušeného Reného Zlatu z Doks a chtěl by také Lukáše Senka z Velkého Přítočna – tam se ještě jedná.

SK Hřebeč - SK Újezd Praha 4  3 : 4 / MOL CUP 29. 7. 2023
Rozkopaná Hřebeč padla po prodloužení. Zradil ji čtvrtý gól těsně po vyrovnání

Skoro na speciální článek je start zmíněného klanu rodiny Hrubých. Za Libušín hraje už rok nejstarší ze tří bráchů Honza, za Slavoj doteď kopal jeho mladší brácha David a nyní přibyl i benjamínek, sedmnáctiletý Matouš, čerstvá posila ze Slovanu Kladno. V hledišti bylo rovněž několik dalších příslušníků rodiny včetně táty Vlastimila, někdejší hvězdy Velké Dobré.

A Libušín? Odešel mu zmíněný Jiří Veselý, který dostal trenérské laso z divizního Slaného a tamní přístup vedení i týmu si zatím chválí. Jako hráč ale ještě Libušínu bude pomáhat, když to čas dovolí. Navíc pomůže radou jako trenér stejně jako Josef Fujdiar mladší, jenž dostal na starosti tréninky Baníku. Ten má po loňském druhé příčce v B třídě nač navazovat.