Bylo tudíž v zájmu klubu, aby udržel svoji jedničku Romana Pavlíka, kterému koncem června také vypršel kontrakt. Nové námluvy podle zkušeného brankáře spějí k podpisu.

„Blížíme se k dohodě. Myslím, že se domluvíme na roční smlouvě,“ uvedl Pavlík, jehož telefonicky kontaktovali druholigoví rivalové Kladna – Jihlava a Žižkov. „Dávám přednost Kladnu. Byl jsem tady tři nebo čtyři roky a rád bych, kdybychom napravili loňskou sezonu,“ prohlásil borec, jehož do SK přivedl kouč Miroslav Koubek.

Kladno o víkendu nečeká žádné přípravné utkání. „Původně v plánu bylo, ale nepodařilo se nám zajistit soupeře. Proto jsme tomu přizpůsobili extrémní náročnost tréninků. Když se později soupeři sami nabízeli, už jsme do přípravy nechtěli zasahovat,“ vysvětlil trenér Stanislav Hejkal.

Po dvou dnech víkendového volna čeká hráče během týdne čtyřzápasový zápřah. Ve středu hrají ve Vlašimi, v sobotu dopoledne na Karlštejně s Královým Dvorem a odpoledne v Příbrami. Sérii zakončí další středu v Písku.

Do zápasů naskočí ofenzivní záložník Králova Dvora Filip Trantina „Zatím se jeví dobře,“ chválil 23letého rychlíka Hejkal, jenž může pomalu vyškrtnout se seznamu hráčů jméno Jaromír Šilhan. Na 99% odejde na přestup do Sokolova.

„Trenér Purkart o mě má velký zájem. Na podmínkách jsme domluveni, teď ještě musí dotáhnout jednání kluby,“ uvedl vytáhlý forvard, jenž nechtěl důvody přesunu k Ohři ventilovat. „Jen doufám, že změna prostředí mně prospěje. V každém případě jsem Kladnu vděčný, že mi dalo šanci zahrát si nejvyšší soutěž.“

A jak to vypadá s budoucností stopera Víta Beneše? Sice trénuje v Jablonci, ale kluby ještě k podpisu jeho přestupu nepřistoupily. Šéf Severočechů Miroslav Pelta je do 4. července na dovolené. „Je to především v jejich zájmu,“ konstatoval sportovní ředitel SK Kladno Eduard Novák.

Do startu II. ligy zbývá necelý měsíc. Kladno ji zahájí 31. července ve Zlíně.