„To je hezké, ale nečekal jsem to. Nemyslím, že bych podal lepší výkon než ostatní brankáři, i když jsem je neviděl,“ prohlásil gólman, jenž má na kontě 46 prvoligových startů a nedělní nula byla jeho jubilejní desátá v nejvyšší soutěži! „Ke konci jsem ale byl rád, že mě soupeř dvakrát trefil z malého vápna. Asi jsem stál tam, kde jsem měl být.“

Už Pavlíkův náhlý vstup do Gambrinus ligy byl provázený nulou. Vlastně dvěma. Kladno v sezoně 2006/07 hrálo bez gólů s Příbramí a dnes 32letý brankář podal výborný výkon, kterým si řekl o místo Koubkovy jedničky. To drží dodnes.

V posledních třech ligových utkáních Kladno vždy vedlo 1:0, se Zlínem ani v Jablonci ale zápas nedotáhlo do vítězného konce. Ani s Olomoucí jeho spoluhráči dlouho nedokázali vedení pojistit.

„Je to hrozný, když vidím, jaké šance nedáme. To se mi honí hlavou, co mi tam spadne. Jako se Zlínem,“ přiznal Pavlík s tím, že kdyby v anketě měl hlasovat on, tak by ze spoluhráčů nominoval do All Stars media autora první branky Honzu Procházku.