První gól od Motlíka chytil nemohl. Důvodem byla teč vlastního obránce Nejedlého, jenž zasáhl hlavičku střílejícího Motlíka těsně před brankářem a míč skončil za čarou. „Nemohu to říci stoprocentně, ale při nedělní pohodě bych to asi chytil. Po té teči už to nešlo,“ povídal Pečonka, který v Hostouni chytal vůbec poprvé.

A poprvé si tam vyzkoušel i chytání penalty. Padl z ní druhý gól Hostouně chvíli poté, co v 64. minutě Fitko vyrovnal na 1:1.

„Penalta nás dorazila. Podle mě to faul nebyl a pokud přece, tak zřejmě mimo vápno,“ mávl rukou Pečonka nad zákrokem Peroutky na Boušku.

Druhá strana měla zcela jiný názor, redaktor Deníku byl pak příliš daleko (80 metrů odstřetu).

Každopádně Kubát kopl pokutový kop tak dobře, že Pečonka neměl nárok. Po zemi, k tyči, prudce, do protipohybu brankáře.

Gól na 3:1 slavila po chvíli posila domácích z Dobrovíze – Novák. Mohl poděkovat právě Pečonkovi, který chytil šance Boušky a Slaniny, ale na třetí dorážku už prostě neměl.

Na čáře se přitom mrskal jako nejdravější ryba Tichého oceánu. Proč Tichého? Pečonka klidně působí, není určitě slyšet jako někteří jeho kolegové.

Každopádně tentokrát naštvaný byl, podle něj sudí Suchý Tuchlovice v zápase neměl rád. Kromě penalty mu vyčetl i vyloučení Stuchlého. „Bylo to sice dost daleko ode mě, ale ve 24. minutě za tohle vytáhnout hned červenou bylo strašně přísné. Přitom do té chvíle byl zápas vyrovnaný. Pak už měla Hostouň hodně šancí, co mi sice vyhovovalo, ale bohužel to bodovému cíli nevedlo,“ postěžoval si.