Svaz podle něj sice vyšel klubům vstříc v jejich požadavcích, protože zrušil například nepsané pravidlo o tom, že každý nováček I. B třídy měl jako hrací den určenou neděli. Jenže kluby se zachovaly nesoudně. A Krajl jim vzkázal: „Nedivte se, až přijede jen hlavní rozhodčí a na čáry postavíte laiky, kteří vám nebudou mávat ofsajdy. Máte rok na to si to vyzkoušet. Jsem na to zvědavý.“

Oddíly však podle vyjádření svých zástupců chtějí sobotu třeba proto, že pak mají hráči neděli volnou. To uvítají třeba ti s rodinami. „Anebo si mohou léčit kocovinu po sobotních oslavách vítězství. Chápu to. Na druhou stranu si rozmyslete, jestli hrát pořádný fotbal, anebo se pořádně napít. To je pak možná lepší zůstat v okrese,“ dodal Krajl a přihodil i další argument pro logičtější rozmělnění hracích dnů. Nakousl totiž otázku diváků. „Někdy žasnu nad tím, že sousední kluby hrajou ve stejný termín. Kdo vám pak na ty fotbaly chodí? To o ty diváky můžete losovat,“ uzavřel Zdeněk Krajl.

A co na to Kladensko? Na sobotu si přehodila termín Velká Dobrá, jejíž utkání často kolidovala s Gambrinus ligou v Kladně. Jenže třeba v I. B třídě, zrovna v ´kladenské´ skupině A, hraje hned pětice mužstvev v neděli.Nově třeba ve Slanéma Vraném. "Sobota se nám vůbec neosvědčila," potvrdil předseda Sokola Vraný Radek Liška a podobně smýšlejí rovněž Slaňáci.

Na pěti hřištích by tak potíže se sudími být neměly, v neděli jich bude dostatek. "Ale v tu sobotu se trochu bojím. Co v B třídě udělá, až přijede jediný soudce a na lajnu se postaví laici, ani nechci odhadovat," doplnil předseda Sokola Lidice Jaromír Šilhan.

Petr KODĚRA, Rudolf MUZIKA