Zápas přitom (opět podobně jako na jaře) začali hosté nadějně. Exkladeňáci Chaloupka s Fujdiarem brzy potrestali hrubku obrany Tatranu a Fujdiar, jenž nedávno za Tatran nastupoval, nedal brankáři Zachovi naději – 0:1. Jenže brzy vyrovnal celý zápas nejviditelnější Kučera, byť jeho zpracování před gólem viděli hosté jako ruku (domácí prsa).

Od té chvíle byl Tatran lepší, měl šance, ale Kučerou nedal ani pokutový kop, když novému gólmanovi Sailerovi pomohla tyčka.

To bylo v 57. minutě, v níž ale veškerá vranská klika skončila.

V 64. minutě totiž tradičně výtečný Gögh nádhernou ranou z pětadvaceti metrů do šibenice dal na 2:1 a poté ještě uklidnil Tatran Exner. Zkušený gólman Sailer, jenž přišel na výpomoc ze severočeského Bezděkova, neměl ani na jednu trefu nárok. 

Při třetím gólu už byli hosté oslabeni o Kalouse, jehož kouč Pazdera poslal na hřiště po Göghově brance, ale vydržel ani ne minutu, pak přišlo zmíněné vážné zranění.

Protože hosté neměli už žádné další náhradníky, šel na plac asistent kouče, jinak brankář Karel Pražák. Ten si v sedmatřiceti letech odbyl premiéru v kraji nejen mezi tyčemi (na jaře), ale už i v poli.

„Je to borec, ale jinak zápas přinesl samá negativa. Chtěli jsme si sáhnout na bod, ale nemáme nic a přišli jsme nejen o zraněného Kalouse, ale možná i o Abrhama, jehož jsem musel stáhnout ze hřiště v poločase. Ale jedeme, je to boj," zklamaně hodnotil kouč Vraného Jiří Pazdera, jemuž se příští týden vrátí do sestavy bojovník Matoušek a stále lépe se cítí po zranění také asi největší hvězda týmu, Maliňák. "Odehrál druhou půlku místo Abrhama, i když jsme mu chtěli dát na úvod méně času. Ale vedl si výborně, bude pro nás postupně ohromnou posilou," těší se Pazdera. 

Tn Rakovník – Vraný 3:1 (1:1). Branky: 19. Kučera, 63. Gögh, 82. Exner – 10. Fujdiar.

Vraný: Sailer – Beneš, Jaráb, Rada, Zelenka – Fujdiar, Chaloupka, Rainer (65. Novák), Hurt (65. Kalous, 67. Pražák) – Abrham (46. Maliňák), Urban.