Vaše jméno zatím na Kladensku moc známé není, víc ho znají možná v Evropě z vašichstáží.

Je to pravda, stáží jsem vyzkoušel hned několik. Byl jsem v Celtiku Glasgow, FC Porto, FC Eidhoven, Ajaxu Amsterodam a chystám se ještě do jednoho velkoklubu, nicméně jméno neřeknu, abych to nezakřikl (úsměv). Tyhle věci mě samozřejmě trenérsky obohacují. Fotbal mě baví stejně jako sebevzdělávání, které ale s fotbalem také souvisí – angličtina či počítače, díky nimž si hru dovedu zanalyzovat.

V Čechách už jste toho prožil také dost, ale hlavně v mládežnických oddílech.

Je to tak. Dospělé jsem vedl vlastně jen chvíli na Vyšehradě, kde jsem strávil prakticky celou kariéru, dvacet roků. Tehdy jsem ale jen dojížděl třetiligovou sezonu, která se nepovedla, a sestoupili jsme. V roce 2004 jsem přešel k mládeži a postupně jsem vedl Meteor, Spartu, Mladou Boleslav a Slavii.

Tam si vás asi všimlo Kladno, nebo je za tím něco jiného?

Tak znám se dobře se Standou Hejkalem, který to tady vedl. Chodili jsme spolu dva roky do trenérské školy. Ale chci věřit, že za touhle nabídkou stojí také výsledky ve Slavii, kde jsme skončili druzí na podzim a hlavně praktikovali útočný styl. Dali jsme víc než čtyřicet branek a dostali přes dvacet. Útočný styl vůbec vyznávám. Podle mě diváci mnohem raději vidí výsledek 4:3 než 1:0. O stejnou věc se budu pokoušet i s Kladnem.

Nebude to ale tak jednoduché. Přece jen se zdá, že kvality v Kladně ubude. A i když tu na podzim byla, mužstvo dobře nehrálo.

Víte, fotbal není jen o jménech a podzim v Kladně to dokazuje. My dáme šanci mladším hráčům, dravcům, a i oni budou chtít dokázat, že na druhou ligu mají. Máme dva měsíce na to, abychom dali dohromady silný kádr, změnili herní systém a vše potřebné vyladili. Těším se na to.

Celý rozhovor s Jaroslavem Peřinou čtěte ve středečním vydání tištěného Kladenského deníku (5. ledna).