Cílem bylo najít posily na posty, kde v podzimní části ČFL tlačila mužstvo bota. Mimo to  trenéři hledali variantu za krajního obránce Lohojdu a také Žižku, klokana, jenž Kladnu vypomáhal ve středu obrany. Jaro ale odehraje v Mostu.

Trenéři si pro odvety vybrali zatím pětici nových hráčů (vyzkouší ještě forvarda Petra Růžičku), a to duo útočníků Vodička-Šarapov, záložníky Šimkovského a Jandu a na kraj obrany Koiše. Definitivně bude seznam uzavřený ve čtvrtek ve 14 hodin během schůzky se sportovním ředitelem Eduardem Novákem. Pak se bude o hráčích jednat. 

Ze zdravých borců se naopak SK rozloučil se Slovákem Kurčíkem, který nebyl v dobré kondici zřejmě i s Hášou, jenž se po zranění asi nedostane do potřebné  formy, a také s Červenkou. Určitě skončila spolupráce s Heldem, který se chce fotbalem živit, a to není v kladenských podmínkách možné. Prý to zkouší v Dunajské Strede. Podobné to je u Benetky.

Ladění sestavy začne ve středu, kdy necelý měsíc před mistráky hostí Kladno na umělce v Rynholci divizní Neratovice. Výkop utkání je v 18 hodin.