První vzájemné utkání v Novém Boru skončilo smírně 3:3. Za Kladno skóroval dvakrát Petr Růžička (v deseti po vyloučení Friče), skóre utkání otevřel Marek Tóth. Trenér Ivan Pihávek ale nemůže počít s ani jedním z nich. Růžička se vrátil do Ústí nad Labem a Tóth v generálce proti Admiře utrpěl výron v levém kotníku a nejdřív bude příští víkend v Litoli.

„Zatím netrénuji, mohu jen vyklusávat, protože při zátěži mně kotník bolí. V kondici se udržuji alespoň na rotopedu," uvedl autor tří divizních branek.

O dva góly víc má na kontě Dominik Šíma, který po nelítostném zákroku louňovického obránce z konce utkání zápas prvního jarního kola nedohrál.

Byť to vypadalo všelijak, může zítra nastoupit. Naštěstí šlo jen o naražené koleno, které zdobí šrám, takže stále ještě dorostenecký halv se mohl ve středu plně zapojit do přípravy.

Sestava bude podobná té z Louňovic (1:5). Při současném stavu kádru ani moc jiných variant není. „Herně jsme nepropadli, musíme se však vyvarovat individuálních chyb a poučit se z nich," prohlásil kouč s tím, že mladí se musí přizpůsobit i důrazu, na který nejsou zvyklý. Například střídající dorostenci Čížek a Pudil to v neděli pocítili hned při vstupu na trávník.

„V pátek se na osobní souboje zaměříme v tréninku," prozradil s chřipkou zápolící Pihávek a pochválil Stočese na pravé straně obrany i Krause v útoku.

Na druhou stranu byl méně spokojený s dalšími obránci Hanzlíkem, Suchým a Štoncnerem. „Myslím, že utkání nezvládali v hlavě. Musí si zvyknout, že i v tak mladém věku budou lídry týmu," uvedl.

Louňovice, které vložily mnoho finančních prostředků do zimních posil, byly nad síly Kladna, zítra by to ale mělo být lepší.