Jeho tým totiž vstoupil do utkání dobře a během první půlhodiny pustil domácí do jediné šance, sám měl čtyři! Největší Marek v sólu, pak i Vašák po dobré práci Trnky. A když ve výborné pozici utopil míč v kličkách Krndžija, rozjeli domácí protiakci a otevřeli z ní skóre. Těsně přes půlí pak zvýšili hlavou po standardce a bylo zle. „Některou ze šancí, jaké jsme měli, musíme prostě proměnit, jinak soupeři dáváme dárky,“ kroutil hlavou Čurda.

Hostouň se ale nevzdala, v přestávce bylo na hráčích cítit velké odhodlání. Vše tým přenesl i na hřiště a po faulu na Marka dostal výhodu pokutového kopu, z něhož Burant snížil.

Na vyrovnání bylo ještě dost času, ale to už se nepovedlo. Pár závarů dobře hrající Bor přežil, navíc dobře narušoval rozehrávku hostů, kterým chyběl větší klid na míči. Novému Boru tak i podruhé v sezoně podlehli. Navíc poprvé na jaře venku nevyhráli.

„V téhle soutěži jsou čtyři kvalitní týmy, které můžete porazit, ale je to těžké. Z těch ostatních může každý přehrát každého, nicméně nesmíme být hloupí a takto někomu body darovat,“ dodal Martin Čurda, jenž zatím nevyužil služeb nové brankářské akvizice Kudrny, který má zkušenosti ze druhé ligy.

Nový Bor – Hostouň 2:1 (2:0, 35. Stromecký, 44. Černý – 50. Burant). Hostouň: Pettík – Krndžija, Burant, Vlasatý, Krupička T. (81. Motlík) – Novák (62. Šilhan), Čurda, Krupička L., Marek, Vašák (51. Rouček) – Zeman.