Jihočeši mohli postoupit do druhé nejvyšší soutěže z třetí pozice a být tak Kladnu soupeřem i v mistrovské sezoně. Možnost ale odmítli s tím, že budují mužstvo, s nímž by chtěli hrát důstojnou roli. Na postup prý zaútočí teď.

Kladenští se v hezkém areálu, jemuž byl vyšší soutěž slušela, tudíž přesvědčili, že nedávná písecká remíza s Teplicemi nebyla dílem náhody.

V první půli využili domácí horšího pohybu Středočechů, jejichž útok byl příliš odříznutý. Jihočeši se logicky dostali do vedení po centru ze strany a přesné hlavičce Malého.

Hosty navíc potkala pekelná smůla. Už do přestávky přišli o tři hráče! Věčný smolař Hlava odstoupil silně krvácející s podezřením na zlomeninu nosu, Trantina utrpěl od kopačky šrám přes celý obličej a lehký otřes mozku, Kobler si po pádu poranil rameno. „Domácí hráli důrazně, ale ne záludně. Byla to spíš smůla,“ posteskl si trenér Stanislav Hejkal.

Mnohem spokojenější byl s druhým poločasem. Tříčlenná záloha Holub, Cigánek, Kabele opanovala střed hřiště a zařídila také obě branky hostů.

Po centru Bartoše vyrovnal už svým druhým gólem v přípravě výtečný Kabele a poté, co Písečtí šli po brejku opět do vedení, byl po akci Klinky faulován Cígánek.

Z penalty pak určil výsledek Holub. „Měli jsme i další dobré příležitosti, nezvládali jsme ale přečíslení,“ posteskl si Hejkal, jehož samozřejmě mrzela v první řadě zranění.

Písek – Kladno 2:2 (1:0).

Branky:
43. Malý, 66. Chrdle - 55. Kabele, 80. Holub z PK.

Kladno: 1. půle:
Pavlík – Bartoš, Hyský, Coufal, Křižan – Kabele, Kobler (10. Hlava), Trantina (40. Holub) – Klinka, Mašanský.

Kladno, 2. půle:
Pavlík – Rada, Rendla, Coufal, Križan (70. Mašanský) – Holub, Cigánek, Kabele – Klinka, Zachariáš, Bartoš.