A co víc, včera bylo stvrzeno, že do dřetovické kabiny v neděli před zápasem III. třídy proti Družci usedne i další ´ledový muž´.

Dřetovičtí tentokrát zalovili až u břehů řeky Svatého Vavřince, kde jejich návnadě neodolal útočník místních Canadiens Tomáš Plekanec, jenž prozradil bonus, za nějž na nabídku kývl.

„Kamarád Ondra Kraus mi slíbil, že budu kopat trestňáky z levé strany, protože on je zahrává z pravé. Záleží ale na tom, zda mě trenér vůbec postaví,“ se smíchem prohlásil 25letý Plekanec, jenž počítá, že by na podzim teoreticky mohl nastoupit ke dvěma zápasům.

Forward, jenž do žákovských let kopal za Novo Kladno, přichází na roční hostování. „Zachovali se férově, chtěli jenom podepsanou hokejku nebo dres,“ prozradil dřetovický předseda Miroslav Petrák podmínku Nova, jež zaostala za legitimním požadavkem dalšího kladenského klubu Slavoje, odkud Sparta získala na přestup Rudovského. „Ani nevěděli, že je u nich registrovaný a řekli si výchovné pět tisíc korun,“ konstatoval Petrák.

Dřetovičtí v prvním utkání dostali šest gólů na hřišti Bělče, kde jim ale scházelo plno hráčů základní sestavy. Sázka na hokejisty se jim nejdříve vyplatí v polovině jara na konci hokejové sezony. „To by mohl hrát i ústecký Jirka Zeman, o kterého máme také zájem,“ doplnil Petrák.

Možná jarní první dřetovická lajna: Mir. Petrák (předseda zabere hodně místa) – Zeman, Ševc (Mich. Petrák) – Plekanec, Kalla, Rudovský (Mich. Petrák).

Také na soupiskách jiných fotbalových týmů lze nalézt skvělé hokejisty. Například SK Zichovec má v kádru Václava Skuhravého, jenž jako kapitán dovedl varský tým do finále play–off, druhým je jeho bývalý spoluhráč Jan Alinč (dnes Duisburg). Prvně jmenovaný však nastoupil pouze ke dvěma zápasům, druhý ke třem.