„Ondra Szabo se k tomu nehrnul, tak jsem to zkusil já. Chtěli jsme postoupit a jsme za to rádi,“ prohlásil šťastný střelec, který ukončil atraktivní utkání.

Kvalitní útočné představení s minimem hluchých míst odpovídalo tomu, že oba trenéři mohli postavit pomalu to nejsilnější, co měli k dispozici.

Plzeňští v utkání jedinkrát vedli, když po rozebrání soupeřovy obrany otevřel skóre Trapp, jenž byl prvním ze čtyř obránců, kteří se v utkání prosadili. "Plzeň potvrdila svoji kvalitu v záložní řadě a gól dovezla až do kuchyně," uznal trenér Kladna Martin Hřídel.

Odpověď jeho týmu byla neméně pěkná. Po přihrávce Cigánka neomylně srovnal Hlava. Půli uzavřel druhý gól Kladna. Hajníkův centr v poslední vteřině proměnila ve vedení 2:1 hlavička stopera Beneše.

Do druhé půle SK prostřídal celou záložní řadu, zatímco Plzeňští, kteří bojovali na dvou frontách (Norimberk), ke změně nesáhli. "Byla to trošku nevýhoda, že jsem nemohl reagovat na dění na hřišti," povzdechl si trenér Západočechů Pavel Vrba.

Stejně jako v závěru první části měly hlavní slovo standardní situace, jejichž bránění trenéry nepotěšilo. Kladenští ve své šestnáctce nepokryli hlavičkující Navrátila a Mliku, kteří vyrovnali na 2:2 a 3:3, Plzeňští zase hlavičkáře Bartoše. Se Zoubeleho precizně zahraným vítězným trestňákem ale sotva mohli něco dělat.

"Nemůžeme být spokojeni, že jsme dostali dva góly ze standardek, na druhou stranu jsme tři dali," poznamenal Hřídel, jenž sledoval, jak výborně hrající Zachariáš dvakrát mohl poslat Kladno do dvougólového náskoku, pokaždé ale ztroskotal na Daňkovi.

"Být to v mistráku, tak mi přibyly další šedivě vlasy," povzdechl si kladenský kouč a dodal: "Postupem do semifinále jsme potvrdili, že jsme ze skupiny postoupili zaslouženě. Musíme ale zůstat na zemi a výkony potvrdit v lize."

Kladenští v sobotním semifinále narazí na Viktorii Žižkov, tedy svého velkého protivníka v jarním boji o záchranu v Gambrinus lize. Zápas se hraje v Edenu v sobotu od 10.30 hodin. Žižkov si ve čtvrtfinále poradil s Ústí nad Labem jasně 3:1. Dalšími semifinalisty jsou Brno po výhře nad Interem Bratislava 4:0 a Slovácko. To zdolalo nečekaně Žilinu 3:1.

Plzeň - Kladno 3:4 (1:2)

Branky: 10. Trapp, 60.Navrátil, 72. Mlika– 17. Hlava, 45. Beneš, 68. Bartoš, 88. Zoubele. Rozhodčí: Kovařík.ŽK: Horváth, Blažek, Limberský- Beneš. Diváci: 80.

Kladno: Tesař – Bartoš, Drsek, Beneš, Hajník – Bartek (46. Holub), Šisler (46. Szabo), Hlava (46. Dubský), Cigánek (46. Zoubele) – Mašanský Zachariáš.

Plzeň: Daněk – Blažek, Halama, Trapp, Navrátil – Jiráček, Limberský, Horváth, Dvořák (75. Puchmertl) - Varadi, Mlika.