„Tak to nerad slyším, na jaře jsme totiž všechny série, ať v náš prospěch nebo neprospěch, ukončili,“ prohlásil trenér Kladna Martin Hřídel, jenž si dobře uvědomuje, že ani remíza v předposledním kole by nemusela nutně vést k záchraně. O porážce ani nemluvě. „Chceme už mít jistotu a přestat se bát, to ale říkáme už dlouho,“ přiznal.

V západočeské metropoli nečeká jeho svěřence snadná úloha, protože Plzeňští mají stejně jako Liberec obrovskou sílu v ofenzivě. „Určitě patří do jiných pater tabulky,“ prohlásil Hřídel. To samé ale platí o jarní kladenské obranné činnosti. V útoku podobně silný Liberec doma v podstatě nepustila do šance.

Kladno se muselo v posledních čtyřech kolech vypořádat s několika absencemi zaviněnými karetními tresty. V sobotu (15) ale bude čisté, zatímco soupeři se v Mladé Boleslavi vyžlutili ofenzivní borci Limberský a Varadi, kteří ve středu nastoupili za béčko v Jablonci. „Mají ale další kvalitní hráče včetně Horvátha, Koláře či Jiráčka. Třeba Varadi ale byl v poslední době jediným útočníkem na hrotu,“ uvedl Hřídel.

Středočeši mají vyjma Mašanského a Barteka prázdnou i marodku. Drobné problémy s patou má jen Klinka. Hřídel bude mít z čeho vybírat, avšak velké změny neplánuje. „Sestava by měla navázat na minulé utkání. I když jsme ho nevyhráli, není moc důvodů něco měnit.“

Před jarem se počítalo, že k záchraně by mělo stačit 27 bodů. Tato cifra téměř jistě nebude odpovídat. Kladno má 31 a o jistotě nemůže po vzepětí Zlína hovořit.