„Navazujeme na loňský rok a chceme laťku nastavit ještě výš," říká Voráček o turnaji Hokejka pro Kluka Puka. „Je to akce, která pomůže moc lidem. Vybere se fakt hodně peněz pro lidi, kteří to potřebují, a proto to se ségrou děláme," říká hvězda Philadelphie.


Loni se turnaj odehrál ve Velkých Pavlovicích, letos v Mikulově. Proč zrovna jižní Morava? „Ta místa chceme trochu měnit, také není vždycky všude volné hřiště. Jinak se nám se ségrou zdá, že jižní Morava je ideální. Nechci špinit ostatní města, ale přijde nám tam prostě víc lidí než by přišlo třeba v Praze a udělají skvělou atmosféru," chválí jižní výspu republiky Jakub Voráček.

A přiznává, že Moravu miluje. „Hlavně tam mají báječnou slivovici," usmál se a vážněji dodal, že je sice duší dál Kladeňákem, ale na Moravu vyrazí vždycky hodně rád. Třeba na cimbálovku.


Na sezonu se pořádně začne připravovat až tento týden. Sezona pro něj byla hodně dlouhá, potřeboval si vyčistit hlavu. „Doma se ale budeme připravovat jen čtrnáct dnů, pak už mířím zpátky do Ameriky," prozradil na turnaji v Knovízi, kde si na podporu Nikolky Ježkové, jejíž táta zemřel před osmi roky při fotbalovém utkání, zahrál s kamarády Ondřejem Pavelcem, Jiřím Tlustým, Michaelem Frolíkem či Radkem Smoleňákem.