Po gigantickém letounu Airbus A380, který přistál na nedalekém ruzyňském letišti včera, se na Hostouň řítí další megamašina – posílený slánský tým. „Ty na jaře snad neztratěj ani bod," věští jeden z fanoušků na klubovém serveru Všenorského SK.

Hostouň odstartovala jaro také výborně, jasně vyhrála na půdě Týnce, pomohla si v boji o čelo tabulky a vlastně píchla i Slanému, které potřebuje dostat Týnec pod sebe.

„Samozřejmě víme, že nás čeká kvalitnější soupeř než v prvním kole, navíc jedeme ven. Proto pro nás bude úspěchem každý bodový zisk," odmítá velkohubost trenér Slaného Martin Nový.

Kvality Hostouně dobře zná už proto, že je z Kladna a v Kladně trénoval nebo poznal řadu hostouňských opor. To by mohla být pro neděli jeho výhoda. „Nejsem si tím jistý, oni měli minulý týden ve Slaném svoje zvědy a ti určitě něco vysledovali. Ale je pravda, že některé kluky dobře znám. David Frič bude mých zpráv asi na stoperu, vepředu musíme dát pozor hlavně na Míru Šilhana i rychlostně skvělého Láďu Falouta. V útoku jsou fakt výborní, ale vzadu snad nějaká okénka najdeme, tam se mi tak pevní nezdají," myslí si Nový.

Ale i jeho protějšek Zdeněk Mužík si byl nové diamanty na slánské královské koruně prohlédnout, a nejen on. „Nesledovali jsme je jen s Loděnicí, tohle nepodceňujeme ani v A třídě. Poznatků mám hodně, říkat je pochopitelně nebudu. Každopádně se těším, vždycky to jsou výborné zápasy a snad bude skvělá divácká kulisa," přeje si šéf hostouňské lavičky.

Ten má také své zbraně, které třeba použil loni ve vzájemném duelu na hostouňském stadionu. Technické Slaňáky tehdy domácí jedenáctka doslova převálcovala nikoliv zákeřnými fauly, ale obrovským důrazem v soubojích. „Důraz tam bude zase. Sázíme na něj, ale ne pouze na něj, i na fotbalovost. Máme na to typy hráčů," nechce zůstat Mužík při zdi.

Martin Nový, zdá se, i na tenhle způsob hry svoje ovečky nachystal. Jde o to, zda si s tím budou umět poradit.

„Musíme být připraveni i na důraz. Ale teprve uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet. My určitě začneme ze zajištěné obrany," dodal Martin Nový, který poprvé nasadí poslední z posil, rychlonohého záložníka Jana Kubašku. Otazník naopak visí nad startem stopera Miroslava Rady, což by byla citelná ztráta. „To bezpochyby, protože na Hostouň nám scházejí centimetry a Míra by pomohl vzduch pohlídat."