Pro uplynulý ročník převzala tým zkušená dvojice trenérů – Milan Lukeš a Pavel Procházka (oba se ve slánském fotbale pohybují již více než deset let) a vyhlídky nebyly zrovna optimistické. Po soustředění a vstupu do sezony by asi málokdo věřil, že tým bude hrát o přední příčky tabulky, nicméně oba trenéři se rozhodli o návrat mezi středočeskou elitu pokusit.

Do kádru se jim podařilo vrátit některé hráče ročníku 2008, kteří z různých důvodů činnost v SK Slaný ukončili. Dalším velmi důležitým prvkem úspěchu bylo vytvoření atmosféry v týmu. Nejstarší hráči se stali tahouny v kabině i na hřišti. Byli vzorem, ale i kamarády svých mladších spoluhráčů, atmosféra v týmu byla až neuvěřitelně kamarádská a bylo skvělé sledovat nejen zápasy, ale i tréninky. Nasazení, sranda, soutěživost i vzájemné „špičkování“, to byly atributy kvalitně vedených tréninků.

I když po podzimní části sezóny skončili v nepostupových vodách, víra v úspěch hnala kluky dál. Během zimní přestávky vyhráli zimní ligu v Neštěmicích, kde si vítězství zajistili už před posledním zápasem.

Do jarní části tento tým naskočil jako dobře namazaný stroj. Situaci trošku zkomplikovalo odstoupení Hořovic ze soutěže a s tím spojené anulování výsledků. To pomohlo pouze týmu Králova Dvora, který jako jediný s Hořovicemi prohrál. V dané chvíli byl náskok královodvorského týmu už sedmibodový a Slánští už nemohli ztrácet body. Navíc museli doufat v klopýtnutí svých soupeřů v boji o titul (Kralup a Kr. Dvora), protože pouze vítězství ve skupině A zaručovalo návrat do Krajského přeboru.

Díky kvalitně propracovanému tréninkovému procesu zaměřenému na dynamiku, výbušnost a kombinaci, doplněnému o skvělou atmosféru v kabině jela „slánská mašina“ od vítězství k vítězství a jedinou ztrátu si dovolila pouze v domácím utkání s Kralupy. V posledních kolech si hráči začali výrazně uvědomovat sílu okamžiku, do týmu a hlavně na hřiště se vkrádala nervozita a strach z neúspěchu. Zejména v těchto utkáních se projevili lídři, ohromná síla kolektivu a touha po vítězství.

O celkovém úspěchu a neúspěchu mělo rozhodnout poslední kolo, kde by jakýkoliv bodový zisk znamenal jistý postup do KP. Naopak porážka by znamenala druhé místo a čekání na postup mimo pořadí.

Kluci nenechali nic náhodě a Viktorii Vestec porazili jednoznačně 6:1. Se závěrečným hvizdem rozhodčího mohly vypuknout oslavy postupu.

Po roční pauze bude mít SK Slaný v Krajském přeboru i zástupce v kategorii žáků a to zejména díky skvělé partě hráčů okolo neméně kvalitních trenérů

Martin KAPUSTA

(autor článku je trenérem SK Slaný U9 a U10)