Ale i tak, jedenáctileté holky z Kladenska svůj turnaj jasně vyhrály, čtrnáctileté (a byly tam i některé mladší) podlehly jen v jednom ze čtyř utkání. „Děvčata toužila napodobit ty mladší, což se jim sice nepovedlo, ale nemají se za co stydět. Hrály výborně a ukázaly, že na Kladensku se s fotbalistkami pracuje velmi dobře. A musím uznat, že také v ostatních částech kraje, protože i v řadách soupeřek naskakovaly výborné hráčky,“ uznal sportovně trenér OFS Kladno Marek Novobilský.

Ten se je šéftrenérem celé mládeže Okresního fotbalového svazu Kladno a na dívky může být právem hrdý. Vede je spolu s bývalým brankářem Filipem Gibišem, připravují výběr jednou měsíčně většinou na společných trénincích ve Vinařicích, nebo teď naposledy vypomohl zapůjčením umělé trávy SK Kladno.

Příprava byla nutná. Kladno totiž bylo při Vánočním turnaji zařazeno do silnější skupiny pěti nejlepších družstev, kde si každý zahrál s každým. Kladeňačky nejdřív porazily Kolín 3:0, pak Beroun 4:2, následovala porážka s Prahou-východ 3:5 a výhra nad Příbramí 6:3 – to byl přímý souboj o druhou příčku. „Dobře jsme začali i ten zápas s Prahou-východ, vedli jsme 2:0, ale soupeřky to pak otočily. Celkově to byl velmi kvalitní zápas, který měl parametry,“ chválil Marek Novobilský.

A jak vypadala jeho sestava ?

Eliška Dragounová, Julie Veselá - SK Stehelčeves

Adéla Tomášková - SK Hřebeč

Vanesa Kalinová - SK Kladno

Klára Suchá, Kristýna Červenková - SK Vinařice

Tereza Ježková - Baník Libušín

Nikol Linhartová, Ema Stanislavová, Denisa Leonovičová - Fotbal Zákolany

Sofie Lamerová - Baník Švermov

Konečné pořadí: 1. Praha-východ, 2. Kladno, 3. Příbram, 4. Beroun, 5. Kolín.