František Motlík, vytáhlý defenzivní hráč Hostouně, jenž je zároveň jejím nejlepším střelcem, vstřelil v utkání okresního přeboru kladenské Spartě čtyři z pěti gólů svého týmu. Pikantní je, že rozstřílel svůj mateřský klub. „Ukázal jsem, že mě tam fotbal asi dobře naučili,“ okomentoval s úsměvem svůj výkon dvacetiletý mladík. Trefil se dvakrát z trestného kopu, pak dorážkou po rohu a nakonec z penalty. „Jeden ten trestňák byl dost šťastný, brankáři tam proběhl hráč a nereagoval. Dorážka byla také poměrně laciná, ale penalty jsem se trochu bál. Přece jen mě tam všichni znají včetně gólmana. Směr také vystihl, jenže kop se mi povedl,“ ulevil si záložník.

Ten ve své kariéře začínal s hokejem, teprve pak ho děda, člen výboru Sokola Hostouň, přetáhl na fotbal. „Neuměl jsem bruslit, to mě štvalo. Tak se všeho ujal děda, který je takovým mým manažerem. Začal jsem ve Spartě, pak jsme celá jedenáctka zamířiliv žácích do SK Kladno, ale tam to bylo příliš náročné, hlavně vše skloubit se školou. Proto jsem se v dorostu vrátil do Sparty,“ popisuje Motlík, jenž před dvěma roky zamířil do Hostouně. „Nešlo o žádný problém. Jsem ale z Pavlova a nemělo smysl jezdit dvanáct kilometrů do Kladna, když Hostouň je jen tři kiláky,“ vysvětluje.

Se Sokolem skončil dvakrát v okresním přeboru na druhém místě a teď by konečně rád postoupil. Už proto, že se kolem něj motají šíbři z klubů hrajících vyšší soutěže. „O tom jsem slyšel, jenže jde jen o spekulace. Každopádně kdyby se něco naskytlo, rád bych to vyzkoušel. Ale i kvůli tomu bych Hostouni rád pomohl k postupu, abych se jim nějak odvděčil,“ říká.

Spoluhráčům z Hostouně je také vděčný za triumf v anketě o Počin týdne. „Určitě na tom mají zásluhu oni i další kamarádi. Jen jsem to řekl na tréninku a hlasy mi začaly přibývat,“ dodal talentovaný centrhalv.