„Brankář mi asi moc nevěřil, tak jsem mu řekl, ať zůstane stát a uvidí. A viděl. V tu chvíli mi to připadlo jako nejlepší forma protestu proti výkonu rozhodčího, který nám v první půli měl zapískat penaltu za stejnou věc, jako předtím foukl na druhé straně. Pak nám dá vymyšlený pokutový kop, když už je to nula čtyři, to je samozřejmě k ničemu,“ popsal nejstarší ze tří fotbalových sourozenců, kteří všichni prošli SK Kladno.

Mladší Jan, jak už bylo napsáno, hrál ligu toto jaro a Tadeáš je talentovaným žákem Kladna. „Toho jsem na jaře neviděl, nestíhám. Na Honzu jsem se byl podívat alespoň při ligovém utkání s Boleslaví,“ tvrdí Jakub Krob, jenž také za Kladno hrával a měl poměrně slušnou šanci se probojovat do kádru, který postoupil z divize rovnou do II. ligy. „Bylo to tehdy takové divné, hektické. Já dělal civilku, dojížděl do Krče, pak do Kladna, nebyl čas. Navíc v lize se zkraje nedařilo, bojovalo se spíš o záchranu. Možná kdyby vše přišlo o rok déle, měl bych na boj o místo v sestavě větší chuť. Takhle jsem dal přednost rodině,“ vzpomíná šikovný borec s dobrou levačkou, který by i nyní měl na víc na I. A třídu. „Ale mám práci, hospodu, navíc rodinu. Holku už máme, teď čekáme dalšího potomka. Na fotbal není tolik času, proto hraji ve Zdicích. Škoda, že to se záchranou nevyšlo,ů mlituje kmenový borec Králova Dvora.

A hodlá nějaký kousek podobný tomu nedělnímu ještě někdy zopakovat? „Tak to netuším a nic dalšího určitě vymyšleného nemám. Tohle bylo náhlé vnuknutí. Na druhou stranu, když to člověk vidí, pískají rozhodčí blbě i v lize, tak proč ne v A třídě. A koneckonců bez chyby nejsem ani já. Moje chyby mi po zápase často rychle docházejí,“ uzavřel pětadvacetiletý fotbalista.

Celkem bylo tento týden zaznamenáno v internetové soutěži o fotbalový Počin týdne 127 hlasů, článek za necelé čtyři dny zaregistroval 670 vstupů. Celkové pořadí: 1. fotbalista Jakub Krob (49), 2. tým SK Slaný A (32), 3. správce velvarského stadionu Miroslav Brhel alias Jakub Krčín (13), 4. kulometné hnízdo (týmy Vinařic a Smečna) (9), fotbalista Pavel Holeček (8), STK OFS Kladno (3), fotbalista Vladimír Mařík (3), tým SK Slaný B (2), fotbalista Václav Růžička (1), tým Slovan Dubí (1).