Na www.kladensky.denik.cz zvolili čtenáři druhým jarním počinem výtečný, neustále ofenzivně laděný výkon fotbalistů SK Kladno v utkání Gambrinus ligy proti Brnu (1:0). Vítěz nasbíral 47 hlasů.

Za ním skončil hattrick vranského Petra Suchého (42), dále výrok knovízského lajnového Františka Němce, který měl zásadní podíl na neuznání vítězné branky jeho týmu (32), či verdikt soudce Karla Galgonka, jenž uznal gól, který viděl pouze on (30).

„Určitě mě to těší a klukům v kabině to řeknu,“ uvedl k výsledku ankety podle redakce nejlepší hráč utkání proti Brnu Ondřej Szabo, jenž by jako fotbalista hlasoval pro střelce Petra Suchého. Zaujal ho také uznaný negól. „Třeba to rozhodčí dobře neviděl. Na druhou stranu se každý víkend nějaká podobná taškařice někde stane,“ se smíchem prohlásil kapitán SK.

Sám uznal, že jeho tým odvedl proti Moravanům kvalitní výkon, připomněl však i další pěkná utkání. Třeba výhru nad Českými Budějovicemi 5:1, Ostravou 3:0 či nedávno v Olomouci 3:1. „Každý takový výsledek a výkon posiluje sebevědomí hráčů. Čím víc jich bude, tím bude větší,“ mínil lídr Kladna, jenž si pochvaloval hru Brna, která domácím sedla a dovolila jim hrát aktivně až do konce.

„Boleslav věděla, co na nás hrát a my jsme se přes její zahuštěný střed a vysoké stopery nedokázali dostat. Brno bylo v tomto směru přijatelnější protivník,“ přiznal Szabo.