Gólman třetitřídního Baníku si nominaci zasloužil za vynikající výkon proti vysoce favorizovanému Stochovu, jenž odjel s porážkou 0:1. Jakou zásluhu na tom měl právě on, ale nechtěl ani za nic hodnotit. „Od toho jsou jiní,“ prohlásil skromně.

Přiznal ale, že po závěrečném hvizdu to bylo super. „Byl to boj. Ve druhé půli nás docela zmáčkli, když nám docházely síly. Po utkání jsem měl z výsledku luxusní pocit,“ přiznal 24letý brankář, jenž za nejlepší svůj zákrok v zápase považoval lapenou střelu do protipohybu.

S brankářskou kariérou začínal na Slovanu, odkud je ve Švermově už třetí půlrok na hostování. Vůbec by se nebránil, kdyby v týmu zůstal i v dalším období. „Máme super partu i když se třeba nedaří. Slovan v zimě zrušil béčko, takže se ani nemám kam vracet. Ani nechci,“ prohlásil rezolutně 193 cm vysoký a metrák vážící obr, jenž nerad vzpomíná na utkání za Slovan v Žehrovicích, kde si vykloubil prst a měsíc byl mimo tři tyče.

Zápas, kdy vyloženě selhali, potkal i největší brankářské hvězdy, včetně Radimova oblíbence Van der Saara. Na nějaký svůj propadák si však nevzpomíná. Třeba ho teprve čeká. Na druhou stranu duel se Stochovem prý patřil mezi jeho nejpovedenější. „Je to tak, když už jste to ze mě dostal,“ uvedl se smíchem.

Dostávat góly je úděl gólmana, je ale dobré občas zažít pocity střelce. Strážce švermovské svatyně potkal už dvakrát. A nebylo to z pokutového kopu, oblíbené disciplíně řady brankářů.

„Za dorost Slovanu jsem šel v Unhošti na roh a dal gól. Ani nevím, zda jsme vyhráli nebo remizovali. Určitě ale byl důležitý, jinak bych tam nelezl,“ prohlásil borec, jenž na jiná hobby než fotbal nemá jako státní zaměstnanec čas. Zaměstnání je však až na třetím místě žebříčku. První zaujímá přítelkyně a druhé fotbal.