„Je to po všech stránkách šikovný gólman, který by pořád mohl chytat minimálně divizi,“ prohlásil trenér Jaroslav Topka. Jeho svěřenec v naší soutěži uspěl zásluhou výkonu proti Řepínu (2:1) v úvodním kole I. B třídy.

„Je to nádhera. Děkuji klukům a všem dalším, kdo mi posílali hlasy,“ vzkázal premiant kola.

Podle něj bylo utkání hodně nervózní. „Nevěděli jsme, co od soupeře čekat. Nikdy jsme ho neviděli a v sobotu to bude to samé proti Vysokému,“ konstatoval 33letý gólman, který trošku lituje, že Lidice jsou v jiné skupině než další týmy z Kladenska.

„Určitě mi bude chybět třeba derby s Doksy. Navíc tady se víc cestuje,“ vysvětlil borec, jenž už ve svém věku nemá větší ambice. „Svoji budoucnost vidím pouze v Lidicích. Je tady výborná parta, která trošku omladila,“ prohlásil s tím, že zde kroutí třetí sezonu. Určitě by prý neměl problém dělat dvojku, pokud by se v budoucnu objevil mladý šikovný gólman.

Odchovanec Kročehlav strávil největší kus kariéry v Německu, kam jezdil deset let. Do stejného klubu našich západních sousedů později přivedl i svého dnešního spoluhráče a velkého kamaráda Tomáše Häckla.

Ač ho kouč chválil, seč mohl, sám prý žádné brankářské přednosti na sobě nevidí. „Zato slabin mám spoustu,“ uvedl se smíchem. Mezi soupeři prý neoblíbeného protivníka nemá a málokdo ho dokáže vyvést z rovnováhy.

„Jeden vlastně existuje. Byl to takový provokatér z Mutějovic, ty už ale hrají jinou skupinu,“ přiznal brankář, jenž v životě dostal jedinou červenou. V Senomatech v první půli podle rozhodčího zavinil penaltu, ve druhé zakopl míč.

Zatím bezdětný gólman se těší na potomka. Zda to bude kluk nebo holka je jedno. „Hlavně, aby se věnoval sportu a byl zdravý,“ přeje si Kohout, jenž by mohl být svému případnému synovi vzorem jako jemu dnes už legendy Zubizzareta či i Smeichel.